Yeni yılın birinci bebeği Van’da dünyaya geldi

ahmetbeyler

Yeni Üye
Yeni yılın birinci bebeği olan Yavuz Selim, Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesinde dünyaya geldi.

Yavuz Selim’in doğumu daha sonrası açıklama yapan Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “Hoş geldin yeni yılın ve Türkiye Yüzyılının birinci bebeği, Yavuz Selim bebek. Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesinde doğan Yavuz Selim bebeğe sağlıklı ve uzun bir ömür diliyoruz. Allah analı babalı büyütsün. Bu gece doğanlar ve tüm bebekler gözbebeğimizdir.” dedi.

İLK İKİZ BEBEKLER MALATYA’DAN

2023 yılının dünyaya gelen birinci ikiz bebekleri Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Bayan Doğum Servisinde dünyaya geldi. Fadime ve Mustafa Kazan çiftinin dünyaya gelen Ayşe ve Murat isimli ikiz bebekleri Malatya’da yeni yılın da birinci bebekleri oldu.

Yeni yılın birinci dakikalarında saatler 00.07’i gösterirken dünyaya gözleri açan ikiz bebeklerin sıhhat durumlarının yeterli olduğu öğrenilirken 31 yaşındaki anne Hasret Kazan, “İki çocuk annesiydim artık ikiz bebeklerim oldu 4 çocuğum var. Çok hoş bir his. Rabbim, dileyen herkese nasip etsin, sahiden epeyce hoş bir duygu” dedi.

Doğumu gerçekleştiren doğum ebesinin ismini kız çocuklarına verdiklerini, erkek bebeğe de hekimlerinin ismini verdiklerini belirten anne Kazan, “Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine teşekkür ediyorum. Tabibimiz Murat Beyefendiye teşekkür ediyorum. 2023 yılı sıhhat huzur ve memnunluk getirsin” halinde konuştu.

42 yaşındaki baba Mustafa Kazan’da 2023 yılına ikiz bebekler ile girdikleri için epey memnun olduklarını belirterek, “Rabbim çocuk isteyen herkese nasip etsin, ikiz bebeklerimiz Ayşe ve Murat vatana millete iyi bir evlat olurlar inşallah. Yeni yılın sıhhat, huzur ve memnunluk getirmesini diliyorum” formunda konuştu.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi hekimi Mehmet Murat Altındağ da yeni yılın birinci bebeklerinin sıhhat durumları hakkında bilgiler vererek, “Doğum daha sonrası ikiz bebeklerden Murat 2 kilogram 400 gram, Ayşe ise 2 kilogram 150 gram olarak dünya geldi. Bebeklerimizin sıhhati fazlaca âlâ, takip edeceğiz ve bir sorun olmadığı durumda yarın taburcu etmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Türk Kızılayı Malatya Yeşilyurt Şubesi de 2023’ün birinci bebeklerini hastanede ziyaret ederek aileye armağan verdi.