Yeni Rehberler, Yeni Yollar: Tur Şirketleri Çeşitliliği Artırmayı Amaçlıyor

dunyadan

Aktif Üye
Yeni Rehberler, Yeni Yollar: Tur Şirketleri Çeşitliliği Artırmayı Amaçlıyor
2020’nin sonlarında, bağımsız bir tur direktörü ve sivil haklar tarihçisi olan Leon Burnette, küresel bir seyahat şirketinin direktöründen yeni bir tur için Siyah tur rehberleri önermesini isteyen bir telefon aldı. Kansas’tan Washington DC’ye uzanan Amerika Birleşik Devletleri Sivil Haklar Yolu boyunca yaratıldı. Ancak bir sorun vardı: Bay Burnette neredeyse hiçbir şey bilmiyordu.

Grup tur endüstrisi ezici bir çoğunlukla beyazdır – Zippia kariyer sitesinden yapılan bir araştırma, organize turlarla çalışan rehberlerin yüzde 8’den azının Siyah veya Afrikalı Amerikalı olduğunu tahmin ediyor – ve pazarlama materyallerinde temsil eksikliği görülebilir, liderlik kurulları ve eğitim personeli. 2020’de George Floyd’un öldürülmesinden sonra, büyük seyahat endüstrisi sorunlu ırk ve kapsayıcılık tarihini değerlendirerek Siyahların sahip olduğu işletmeler, çeşitlilik ve katılım girişimleri için yeni destek ilan etti ve alternatif anlatılara dikkat çekmeye çağırdı. Bazı grup tur sağlayıcıları da eğitim programları ve azınlık tur rehberleri için finansman yoluyla eşitlik vaadinde bulundu ve oraya ulaşmak için tohum ekmeye başladı. Bir yıldan fazla bir süre sonra, bu tohumlar filizleniyor.

Siyah olan Bay Burnette, 40 yıldan fazla bir süredir Derin Güney’de bulunuyor ve burada kâr amacı gütmeyen bir gençlik kuruluşu olan Alabama Medya Sanatları Enstitüsü’nün kurucusudur. Yıllarca turistlerin Amerika’nın Siyah tarihini anlamalarına yardım etti. Bu çalışmanın çoğu, beyaz Amerikalıları Siyah Amerika’nın hikayelerini anlatmak için eğitmeyi içeriyordu.

Bay Burnette, “Birçok tur şirketinin, markalarını Siyahların temsil etmesi konusunda gerçekten rahat olduğunu düşünmüyorum” dedi. “İnsanları rahatsız etmek istemediler. Artık değişiyor.”

2020 telefon görüşmesi rehberleri, markaları köklü, onlarca yıllık grup tur şirketlerini içeren küresel bir organizasyon olan Travel Corporation’ın direktörü Richard Launder’dan geldi. Contiki Tours ve Trafalgar Travel gibi. Bay Launder ve Bay Burnette, o zamandan beri sektöre daha fazla Siyah ve Yerli tur rehberi kazandırmak için birkaç ek kuruluşla birlikte çalıştılar; Sonuç, nitelikli rehber adayları için ücretsiz kurslar ve rehberlik sağlayan Pathways Projesi’dir.

Bay Burnette, tur rehberi olmak isteyen kişilerin karşılaştıkları en büyük engellerden birinin sektöre giriş maliyeti olduğunu söyledi – eğitim programları, sonunda istihdam garantisi olmaksızın 5.000 $ veya daha fazla fiyat etiketiyle gelir. “Şirketlerin bu sektördeki insanları nasıl bulduğu, işe aldığı, eğittiği, yerleştirdiği ve akıl hocalığı yaptığına ilişkin tüm paradigmayı değiştirmeliyiz” dedi.

20 katılımcılı ilk direktör eğitim programı Aralık ayında Güney Amerika’nın çeşitli yerlerinde sunuldu. Diğer eğitim programları Mart ve Ağustos aylarında başlayacak.

Pathways Projesi, nitelikli rehberler için ücretsiz kurslar ve mentorluk sağlar. En sağda TripSchool’dan Mitch Bach, “Orada çok sayıda çeşitlilik girişimi var, ancak bu şimdiye kadar grup seyahatinde hiç var olmayan bir şey” dedi. Kredi… Miles Rashad

“ Black Lives Matter hareketi bizim için büyük bir uyandırma çağrısıydı” dedi Bay Launder. “Siyahlar Siyahların tarihini anlatmalı. Yerli halk, Yerli tarihini anlatmalıdır. Bunu kontrol edebiliriz ve ilk eğitim programımızı zaten yürütmüş olmamız, bunu gerçekleştirebileceğimizin kanıtıdır.”

Pathways bir grup çalışmasıdır – ilk yatırım Travel Corporation’ın kar amacı gütmeyen kolu TreadRight Foundation’dan geldi ve fonlar kar amacı gütmeyen Tourism Cares aracılığıyla yönetiliyor. Tur rehberleri ve tur operatörleri için çevrimiçi ve yüz yüze kurslar oluşturan ve geçen yıl bir çeşitlilik girişimi başlatan New York City merkezli TripSchool, müfredatı sağlıyor.

TripSchool’un CEO’su Mitch Bach, “Konvansiyonlara, işe alım konferanslarına ve hatta şirket içi personele ve bağımsız yüklenicilere bakarsanız, çok fazla çeşitlilik görmediğiniz açık bir sırdı” dedi. . “Orada çok sayıda çeşitlilik girişimi var, ancak bu şimdiye kadar grup seyahatinde hiç var olmayan bir şey.”

Diğer grup tur organizatörleri de ilerleme kaydediyor: Intrepid Travel geçen yıl, ortak yaratıcılarının ve etkileyicilerinin en az yarısının Siyah, Yerli veya insanlar olmasını sağlamak da dahil olmak üzere bir dizi kapsayıcılık taahhüdünü içeren yeni bir pazarlama politikası başlattı. renkli; Outdoor Afro gibi şirketler, Siyah topluluğu doğayla bağlantı kurmaya teşvik ediyor.

Ve macera gezisi ekipmanı Hurtigruten Expeditions, altı kişilik bir Siyah gezgin danışma kurulu oluşturdu ve her üyeye 5.000 ABD doları danışmanlık ücretinin yanı sıra Siyah gezginleri destekleyen kendi seçtikleri bir kuruluşa eşleştirilmiş bir bağış teklif etti. Şubat ayında grup birlikte Antarktika’ya gitti ve burada Siyah gezginlere pazarlama ve onlara yatırım yapma üzerine oturumlar düzenlediler.

Bunlar grup turlarındaki çeşitlilik eksikliğini gidermek için ilk organize, ana akım çabalar olsa da, Siyah tur rehberleri büyüyen bir Siyah seyahat sektörünün ortasında on yıllardır faaliyet gösteriyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki siyah gezginler 2019’da hem yurt içi hem de uluslararası eğlence amaçlı seyahatlere yaklaşık 130 milyar dolar harcadı. Ancak Siyah gezginler benzersiz zorluklarla karşı karşıya. Turizm pazarlama ajansı MMGY Global, hem güvenlik hem de temsil endişelerinin Siyah gezginler üzerinde ağır olduğunu bildiriyor.

Black Travel’ın başkanı olarak görev yapan seyahatte çeşitlilik danışmanı Martinique Lewis, “Siyah tur rehberleri orada değil, sadece hak ettikleri takdiri almıyorlar” dedi. Seyahat markalarını çeşitlilik ve kapsayıcılık iddialarından sorumlu tutmak için 2020’de kurulan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Alliance (aynı zamanda Hurtigruten’in danışma kurulu üyesidir). “Seyahat yayınlarının büyük listelerine koydukları ve sitelerine gittiğinizde destinasyonların kullandıkları değiller. Ancak dünya çapında Avrupa arka planından farklı bir anlatıya hitap eden birden fazla tur var.”

New Jersey’de yaşayan bir reklamcı olan Tashieka Brewer, kendi grup seyahat deneyimlerinden bıktıktan sonra bu turların çoğunu Pink Girls Run The World adlı bir web sitesinde toplamaya başladı. Afrikalı Amerikalıların gerçekten köle olarak tutulup tutulmadığını sorgulayan New Orleans’taki plantasyon turu. Ayrıca Airbnb ilanlarına, Siyah gezginlere konuksever olarak tavsiye edilen restoranlara ve otellere ve kendi seyahat deneyimleriyle ilgili bloglara bağlantı veriyor.

“Birçok Siyah Amerikalı, kendilerine benzeyen başka insanları orada seyahat ederken görmediklerinde bazı yerlere seyahat etmekten çekinebilirler” dedi. Ailesi, uzun bir lider tur mirasına sahiptir; büyükannesinin 1980’lerde siyahi kadın komşuları için Amerika Birleşik Devletleri ve Karayipler’de turlar düzenlemesini izleyerek büyüdü.

Siyah olan Meckell Milburn ve Daviera Powell, grup turizm endüstrisinden de hüsrana uğrayan kuzenlerdir. 2023’ten itibaren, farklı fiyat noktalarında renkli kadınlar için tasarlanmış grup turları sunacak olan kendi şirketleri Budget & Bougie Travel’ı kurmaya karar verdiler. boşluklar ve en özgün benliğimiz olmak,” dedi Bayan Powell. “Ve bazen, birlikte seyahat ettiğiniz gruba bağlı olarak bunu yapamazsınız.”

Ve Cheema’s Travel aracılığıyla küçük butik mutfak turları düzenleyen Porto Rikolu ve Pencaplı bir kadın olan Rani Cheema için, pandeminin 2020’de sanal çalışmaya geçişi bir uyandırma çağrısına neden oldu.

“Bütün ofis toplantılarımız sanal hale geldiğinde, her sunumun beyaz kumlu bir plajda beyaz giymiş beyaz bir aileyi içerdiğini fark ettim. O görüntülerde kendimi hiç görmedim” dedi. “İşte o zaman lüks seyahat dünyasında neden hiç rahat hissetmediğimi anladım.”

O zamandan beri odağını daha fazla çeşitliliğe doğru çevirerek, gezileri için kendisini renkli veya LGBTQ topluluğundan kişiler olarak tanımlayan yardımcı ev sahiplerini, Galiçya, İspanya için Cha McCoy; Güney Kore için Deuki Hong ve Japonya için Keba Konte.

Birçok stajyer tur rehberi, grupların nasıl yönetileceği konusundaki eğitim için minnettar olduklarını söylüyor. Ancak şimdi iş piyasasıyla mücadele etmek için yola çıktıklarında, gerçekten fark yaratan şey bağlantılar ve yeni açılan kapılar oldu.

“Kendi başıma ağ kurdum ve işletmenin yalnızca otel ve restoran tarafına giden yollar bulabildim” diyor 32 yaşındaki stajyer Jazz Dottin Pathways Projesi’nde Temple Üniversitesi’nde turizm ve konaklama işletmeciliği okudu. Şu anda yerleşik tur operatörü EF Tours ile bir pozisyon için görüşüyor, Pathways ve TripSchool’un başlamasına yardımcı olduğunu söylediği bir fırsat.

“Programda vurguladıkları şeylerden biri de turizm ve otelcilik alanının tamamen kimleri tanıdığınızla ilgili olduğu” dedi. “İş bulabilmemiz için ağ oluşturma becerilerini kazanmamıza yardımcı oldular.”

52 Değişen Dünya için Yerler

2022 listesi yerleri vurgular gezginlerin çözümün bir parçası olabileceği dünya çapında.

New York Times Travel’ı Instagram’da takip edin , Twitter ve Facebook . Ve , bir sonraki tatiliniz için daha akıllı seyahat etme konusunda uzman ipuçları ve ilham almak için haftalık Travel Dispatch bültenimize kaydolun. Gelecekte bir kaçamak mı hayal ediyorsunuz yoksa sadece koltukla seyahat mi ediyorsunuz? 2022 için 52 Değişen Dünya için Yerler sayfamıza göz atın.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.