Volvo EX30'ları geri çağırıyor: yazılım sorunları, güncelleme gerekli

bilimsel

Üye
ROMA – Volvo'da yazılım alarmı. Çinli dev Geely tarafından kontrol edilen İsveçli şirket, aslında yeni amiral gemisi modeli tamamen elektrikli EX30'un ürettiği yaklaşık 72.000 adetin tamamını bir yazılım sorunu nedeniyle geri çağırıyor. Bloomberg yazıyor. Otomobil üreticisinin hisseleri, araçların merkezi ekranda hız göstergesinin aşırı hızlanmasına neden olan bir hataya sahip olabileceği haberlerinin ardından Stockholm'deki erken işlemlerde %3,5 kadar düştü (daha önce %-1,5 civarına toparlandı). Arabayı çalıştırırken test modu. Volvo yaptığı açıklamada, sorunu çözmek için kablosuz bir yazılım güncellemesinin gerekli olduğunu söyledi.


kanıt

Volvo EX30, İtalya ile İsveç arasında dört bin kilometrelik elektrikli yolculuk. İlaveler, maliyetler ve bütçekaydeden Fabio Orecchini

01 Haziran 2024İlk olarak İsveçli Carup web sitesi tarafından bildirilen sorun, “giderek bilgisayarlaşan araçlarına yönelik yazılımlarla boğuşan Volvo için uygunsuz bir zamanda ortaya çıktı. Geçen yıl yazılım uygun olmadığı için EX90 modelinin piyasaya sürülmesi ertelenmek zorunda kaldı.” eşit” diye yazıyor Bloomberg.

Bir sözcü, son geri çağırmadan başka hiçbir Volvo modelinin etkilenmediğini ve bununla ilgili herhangi bir kaza veya yaralanma bildirilmediğini söyledi.