Villadaki propaganda üssü… FETÖ’nün Goebbels’i bu biçimde görüntülendi

ahmetbeyler

Yeni Üye
Sosyal medya ve Youtube kanalı üzerinden devletin üst seviye bürokratları ve siyasetçilerine yönelik kara propaganda ve dezenformasyon içerikli görüntüleriyle tanınan Cevheri İnanç’ın, FETÖ’nün sık izlediği bir rotayı izleyerek yasadışı yollarla Yunanistan’ın Selanik kentine, oradan da Almanya’ya kaçtığı biliniyordu. Fakat İnanç’ın tam olarak nerede olduğu sır üzere saklanıyordu.

FETÖ’NÜN KRİTİK İSMİ OBJEKTİFLERE YAKALANDI

Sabah Gazetesi’nden Abdurrahman Şimşek’in ulaştığı bilgiye nazaran birinci vakit içinderda İnanç’ın Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde olduğu açıklandı. Bunun üzerine İnanç’ın, Hessen’in Babenhausen bölgesindeki bir adreste olduğunu belirlendi.

Firari FETÖ’cü İtimat, ailesiyle bir arada lüks ortasında yaşadığı dubleks bir daireden çıktıktan daha sonra objektiflere yakalandı.

Cevheri İnanç Almanya sokaklarında… Fotoğraf: Abdurrahman Şimşek / Sabah Gazetesi

PROPAGANDA MERKEZİ

Güven, ailesiyle bir arada yaşadığı meskeni, siyasetçilere ve üst seviye kamu kamu nazaranvlilerine yönelik iftira ve kara propaganda faaliyetlerini yürüttüğü yayın üssü üzere kullanıyor.

Edinilen bilgilere nazaran İtimat, 3 yıl evvel oturmaya başladığı dairede çektiği birinci kara propaganda görüntüsünü 23 Ekim 2019’da yayınladı. O günden bu yana tam 253 görüntü çeken İnanç’ın görüntüleri, firari FETÖ’cüler ve örgütün haber siteleri tarafınca algı operasyonunda kullanılıyor.

Görsel: Sabah Gazetesi

GAZETECİLİK KİSVESİ ALTINDA TETİKÇİLİK

Gazeteciliğe Star gazetesinde stajyer muhabir olarak başlayan ve 2004’te FETÖ’nün operasyonel yayın organı Aktifhaber isimli internet sitesini kuran Cevheri İnanç, yaptığı haberlerle kumpas operasyonlarına yer hazırladı.

Aktifhaber isimli sitenin müstear isimli müellif takımındaki bireylerden biri de örgütün emniyet imamı ‘Kozanlı Ömer’ lakaplı Osman Hilmi Özdil’di. Özdil, o devirde sitenin yayın siyasetini Cevheri İnanç ile bir arada belirliyordu. Mayıs 2015’te Nokta mecmuasının genel yayın direktörlüğüne getirilen Cevheri İnanç, 2 Kasım 2015’te Nokta mecmuası yazı işleri müdürü Murat Çapan ile 14 Eylül ve 2 Kasım 2015 tarihindeki kapak haberleri niçiniyle, ‘Halkı, Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı silahlı isyana tahrik etmek’ hatasından tutuklandı. Bir ay daha sonra hür bırakıldı.

15 YIL MAHPUS İSTEMİYLE DAVA

Firari olarak aranan İnanç’ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ hatasından hazırladığı iddianame kapsamında 15 yıla kadar mahpusu isteniyor. İddianamede, FETÖ’nün gazetecilik faaliyetleri ismi altında, örgütün propagandasını yapmak ve milletlerarası alanda Türkiye Cumhuriyeti Devleti aleyhine kamuoyu oluşturmak için basın yayın gücünü artırmaya çalıştığı ve bu kapsamda Nokta mecmuasını tekrar yayın hayatına aldığı kaydedildi. Vakit gazetesine verdiği röportajda mecmuayı Seyahat olayları ve 17/25 Aralık daha sonrasında işsiz kalan gazetecilerden oluşturduklarını söyleyen İnanç’ın açıkça FETÖ’ye takviye sağladığı, örgütün maksadı doğrultusunda yayın yapacağını belirttiği ve örgütün sözcülüğünü yaptığı açıklandı.

KASET KUMPASLARININ ELEBAŞI

Son 3 yıldır Youtube’da yayınladığı görüntülerle bakanları, bürokratları, emniyet bakılırsavlilerini, savcıları maksat alan firari FETÖ’cü Cevheri İtimat, bu tıp operasyonel yayınlar konusunda uzmanlaşmış biri. İnanç, CHP’nin eski Genel Lideri Deniz Baykal ile eski birtakım MHP’li yöneticilerin özel hayatlarına ait imgelerin yayınlanmasına ait kaset kumpası evrakının da başta gelen isimlerinden. Firar ettiği için belgesi ayrılan İnanç, Deniz Baykal’a kaset kumpası iddianamesinde, manzaraları dağıtması için Fetullahçı terör örgütü tarafınca nazaranvlendirilen isim olarak yer alıyor.

İddianamede İnanç’ın FETÖ’nün talimatı doğrultusunda Baykal’a ilişkin görüntü imgelerini, internet ortamında yayılması için kimi basın yayın organlarına vererek yaydığı söz ediliyor.

İFTİRA İLE AYLIK 10 BİN EURO GELİR

Güven’in yaklaşık üç yıldır yaşadığı dubleks dairenin çatı katını kara propaganda görüntü kayıtlarını çekmek için kullandığı belirlendi. Bakanları ve üst seviye kamu gorevlilerini fütursuzca iftira/karalama kampanyalarıyla yıpratmaya çalışan İnanç, toplumsal medyada yaptığı bu yayınlarla yüksek gelir elde ediyor. İnanç’ın Youtube’dan elde ettiği gelirin aylık 5 ila 10 bin Euro civarında olduğu belirtiliyor.

Fotoğraf: Sabah Gazetesi

ODADA TADİLAT YAPMIŞ

Güven’in görüntülerini çektiği odada, meskene yerleştikten daha sonra tadilat yaptığı belirlendi. Odanın boş halini gösteren eski fotoğraflarına bakıldığında, odada daha evvel camın önünde yer alan ısıtıcı yerine duvar kenarına kalorifer konulduğu ve odanın yeşile boyandığı görülüyor.