Vermont, Kar Giyinmiş

dunyadan

Aktif Üye
Vermont, Kar Giyinmiş
Vermont, yemyeşil yaz manzaraları ve kartpostal değerindeki sonbahar renkleriyle ünlüdür. Ama benim fotoğrafik bakışımı gerçekten ateşleyen Green Mountain State’in kış manzarası.

Yeni kar, çubuk mevsiminin donuk tonlarını yeni bir fotoğrafik olasılık paletine dönüştürür. Gerçek boyutlu bir Etch A Sketch gibi, manzara sürekli olarak tekrarlayan kar yağışı ile dönüştürülür.

Taze kar, yalnız ağaçların, saman balyalarının ve boş yüzme havuzlarının daha belirgin gölgeler oluşturmasını sağlar. Sıradan nesneleri yalıtır ve yükseltir ve sanki sergileniyormuş gibi sunar.

Middlebury kasabası, Vermont.

Gökyüzündeki bir insansız hava aracının bakış açısından bakıldığında, mavi gölgeler kendilerini daha kolay ortaya çıkarır. Kar, ışığı yumuşatan ve sert gölgeleri azaltan geniş bir difüzör görevi görür.

Kar ayrıca Vermont’un özünü netleştirmeye ve damıtmaya yardımcı olur: kırmızı bir ahır veya karla kaplı bir ormanın içinden geçen bir yolun eğrisi. Kışın devlet daha aydınlık, daha temel, daha soyut hale gelir.

Son 20 yıldır Vermont’ta yaşayan bir fotoğrafçı olarak, sürekli olarak havadan etkileyici fotoğraflar çekebilecek yerler arıyorum. Bazen duracağım ve fazladan zamanım olduğunda yerleri araştıracağım; diğer zamanlarda hava daha uygun olduğunda umut verici bir yere döneceğim.

Ferrisburgh, Vt.

Birçok durumda, drone’umu tek bir şey arayarak fırlattım, yalnızca tamamen başka bir şey keşfetmek için – bir kış günü geç saatlerde Cornwall’daki Lemon Fair Nehri’nden dönerken görülen bir ranza karlı çiftlik lastiği gibi.

Kışın drone ile fotoğraf çekmek, planlama ve şansın bir arada olmasını gerektirir. Soğuktan ve uzaktan kumandayı eldivensiz çalıştırma ihtiyacından dolayı hızlı olmalıyım ya da donma riskim var.

Bazı günler, şehrin üzerinde kristal berraklığında bir gün doğumu yakalamak için Middlebury’deki evimden drone’umu fırlatıyorum, fırlatmak için başka bir yere gidersem ışığın değişeceğini bilerek.

Cornwall, Vt.

Middlebury, Addison County’nin oturduğu yerden, gezilerim bir görevin veya bir sezginin beni nereye götürdüğüne bağlı olarak her yöne doğru gidiyor. Rota 125’i dolambaçlı yoldan geçerek, Robert Frost’un birçok şiirini yazdığı Middlebury College’ın Bread Loaf kampüsünün sarı binalarına gidebilirim. Diğer günlerde, Route 100 boyunca ikonik bir şehir ofis binasının nöbet tuttuğu küçük Granville köyüne daha doğuya gideceğim.

Fotoğraf çekmek için Buels Gore’daki Appalachian Gap’i geçmek için bir bahaneyi seviyorum Saç tokası, Route 17’de döner. Kar ekleyin ve dönüşüm neredeyse büyülü, soğuk dokulardan oluşan bir harikalar diyarı yaratın.

Taze kar sıradan nesneleri izole edebilir ve yükseltebilir ve burada olduğu gibi, Middlebury’de bir yüzme havuzuyla sergileniyormuş gibi sunabilir.

Graniteville’deki Rock of Ages Granit Ocağında, drone’um karlı bir çukura bakıyor, sıkı çalışma ve uzun geçmişine işaret ediyor. Vermont’un taş endüstrisi. Karın sessizliği, taş ocağının en aktif olduğu daha gürültülü sıcak hava günleriyle tezat oluşturuyor.

Stark kontrastları Salisbury, Vt.’deki Dunmore Gölü yakınlarındaki bir yolu vurgular

Ve yine de sık sık eve yakın dururum. Gün batımından sonra, kısa bir alacakaranlık penceresinde, insansız hava aracımı soğuk havaya fırlatırım ve aşağıdaki karlı köyde yeni perspektifler ararım, uzun pozlama fotoğrafları çekerim, binaları odaklamaya ve araba ışıklarını bulanık tutmaya çalışırım.

Yakında, biliyorum, kar eriyecek, akçaağaç özsuyu akacak ve yavaş yavaş bahar ortaya çıkacak. Sıcak aylarda fotoğraf çekmeyi sevsem de Vermont kışı en ilham verici ilham kaynağım olmaya devam ediyor.

Weybridge, Vt.

Caleb Kenna , Middlebury, Vt merkezli bir fotoğrafçı ve FAA sertifikalı drone pilotudur. Çalışmalarını Instagram ve Facebook .

New York Times Travel’ı takip edin Instagram , Twitter ve Facebook . Ve bir sonraki tatiliniz için daha akıllı seyahat etme konusunda uzman ipuçları ve ilham almak için haftalık Travel Dispatch bültenimize kaydolun. Gelecekte bir kaçamak mı hayal ediyorsunuz yoksa sadece koltukla seyahat mi ediyorsunuz? 2022 için 52 Yer listemize göz atın.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.