Varank motokurye oldu, sipariş ‘getir’di… Öğrenciler tanımadı

ahmetbeyler

Yeni Üye
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni yıla motokuryelik yaparak girdi. Online market uygulaması Getir’le anlaşan Varank, motosiklet ile dağıtıma çıktı.


Duvar Gazetesi’nde yer alan habere nazaran, Varank, Getir uygulamasına kurye olarak eklendi ve bir kız öğrenci yurdundan gelen siparişe atandı.

Varank, Ankara Toplumsal Bilimler Üniversitesi İktisat Kısmı 3’üncü sınıf öğrencisi Ebru Partı’nın sipariş ettiği dondurma, cips ve içecekleri; Altındağ’daki Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Şerife Bacı Kız Yurdu’na giderek teslim etti.


VARANK’I TANIMADILAR

Bakan Varank, kendisini tanımayan öğrenciye yeni yıla kuryelerle bir arada girdiğini söz ederek, kendisinin Sanayi ve Teknoloji Bakanı olduğunu söylemiş oldu. Üniversite öğrencisi, karşısındaki Bakan Varank’a ‘Gerçekten mi?’ dedi.

Togg’un seri üretim bandından indirilmesi anısına verilen tabloyu armağan eden Varank, öğrencinin birlikte kaldığı oda arkadaşlarına içerisinde TÜBİTAK’ın bilimsel ve kültürel yayınlarının bulunduğu mecmua ve kitaplarından oluşan paketleri de armağan etti.

Bakan Varank, Getir’in yöneticileri ile görüştüğünü bu siparişlerden fiyat alınmayacağını, yapılan ödemenin ise iade edileceğini söyleyerek, “İyi yıllariniz olsun, arkadaşlarına selam söyle” dedi.

Siparişi teslim eden Varank, Getir uygulamasında kendisinin kurye olarak fotoğrafını görür görmez, “İnşallah güzel yıldız verirler. Para da almadık” dedi. bir süre daha sonra öğrenci ile telefonda görüşen Bakan Varank “Siparişten şad kaldıysanız bize yıldız verin” diye ekledi.

Varank, sonrasındasında yurttan ayrılarak Etlik’te bulunan Getir’in dağıtım merkezine geçti. Varank’a Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek ile başka yetkililer eşlik etti.

Varank, burada yaptığı açıklamada, “Kolay iş değil. Bir defa hava soğuk. Arkadaşlarımızın ne kadar emek verdiğini görmüş olduk. Müşteriyi şad ettiğimizi düşünüyorum. Zira parasız verdik eserleri. İşverenle anlaştık. Para almayacaktı. birebir vakitte ikramlar götürdük. Birinci teslimatımızda 5 yıldız verirler, güzel iş çıkardığımızı düşünüyorum” dedi.

Merkezde kuryelerle sohbet eden ve onların temennilerini dinleyen Varank, “Kurye arkadaşlarımız neler yaşıyorlar biraz onlarla ilgili farkındalık olsun diye yılbaşı akşamını onlarla geçirelim, hatırlarını soralım istedik. Bizim açımızdan da farklı bir deneyim oldu. Kurye arkadaşlarımız sahiden kar kış demeden, vatandaşlarımız meskenlerinde itimatla huzur ortasında mamüllerini alabilsinler diye büyük bir çabayla çalışıyorlar. Onların vakit zaman istekleri gündeme geliyor. Farkı firmaların farklı uygulamaları oluyor. Biz hükümet olarak kurye arkadaşlarımızla ilgili gerek muhataplarımızla konuşurken gerekse onların hayatlarını kolaylaştıracak neler yapabiliriz bunlarla ilgili her vakit gündemimiz dolu” diye konuştu.