Türkiye 2023’ün birinci gününde bunu konuştu: Lozan bitti mi

ahmetbeyler

Yeni Üye
Lozan Barış Antlaşması ile ilgili geçmişten bugüne bir tartışma sürüyor. Antlaşmanın rastgele bir bitiş müddeti yahut geçerlilik yılı olmamasına karşın beşerler içinde yıllardır “Lozan Antlaşması 2023’te bitecek” formunda bir sav konuşuluyor.


Konuyla ilgili anket yapan Konda’nın datalarına göre, Türkiye’nin yüzde 48’inin Lozan Antlaşması’nın 2023’te biteceğine inandığı ortaya çıktı. Üniversite öğrencileri bile yüzde 43’lük bir oranla Lozan Antlaşması’nın 2023’te biteceği palavrasına inanmış durumda…

Türkiye, 2023 yılının birinci saatlerinde Lozan Antlaşması’nı konuştu. Toplumsal medyada “Lozan” gündemdeki birinci sırada yer alırken, paylaşılan enteresan görüntülerle “Lozan’ın kapalı maddeleri”ne inananlar tiye alındı.


Türkiye’de biroldukça isim yılbaşı günü ile ilgili paylaşım yapıp fikirlerini belirtti, antlaşma ile alakalı görüntüler paylaşıldı. Kadis Mısıroğlu’ndan, canlı yayında “cin çıkarma seansı” ile tanınan Pelin Hürman’a kadar biroldukça ismin Lozan içerikli görüntüleri paylaşıldı.

“LOZAN SURELİ BİR ANTLAŞMA DEĞİLDİR”

“AKP’nin akıl hocası” olarak bilinen Kadir Mısıroğlu’nun Lozan Antlaşması’nın vadeli bir antlaşma olmadığını belirttiği bir görüntü paylaşıldı.”AKP’nin akıl hocası” olarak bilinen Kadir Mısıroğlu’nun Lozan Antlaşması’nın vadeli bir antlaşma olmadığını belirtti.

“LOZAN BOĞAZLAR ANTLAŞMASI BİTİYOR”

Beyaz TV’deki cin çıkarma seansı ile tanınan Pelin Hürman’ın Lozan Antlaşması’nı bir boğazlar antlaşması olduğunu tez edip Boğazlar Bölgesi’nin Türkiye’nin hakimiyetinde olacağını sav etti. O anlar Pelin Hürman’ın cin çıkarma seansı ile remixlendi.

“TOPRAKTAN JELİBON ÇIKIYOR”

YouTube platformundaki seyahat görüntüleriyle bilinen toplumsal medya fenomeni Fatih Koparan’ın Melih Gökçek’i tiye aldığı jelibon görüntüsü yılbaşı gecesinin en çok paylaşılan görüntülerinden biri oldu.

“LOZAN BİTTİ DİYE MESKENİ PATLATTIK”

YouTube platformundaki yayınlarıyla son devirlerde başarılı işlere imza atan Armağan Çağlayan da Lozan furyasına katıldı. Çağlayan, 2023 yılında bor madenlerinin çıkarılabileceği savını “Lozan bitti diye konutu patlattık. Bor çıktı. Kim alıyor bu borlar? Nereye satıyoruz?” halinde tiye aldı.


Siyaset dünyasından da Lozan ile ilgili tiye alıcı bildiriler paylaşıldı.


İşte toplumsal medya kullanıcılarının fotoşoplu görsellerle Lozan’ın bitişini tiye aldıkları görseller:


Lozan Antlaşması’nın 23 unsurdan oluştuğunu ve Türkiye’nin bundan dolayı yeraltı kaynaklarını çıkaramadığını tez eden vatandaşın sokak röportajı da yıla damga vuran görüntülerden biri oldu.