Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı Başakşehir maçı daha sonrası konuştu!

amerikali

Yeni Üye
Spor Toto Muhteşem Lig’in 38. haftasında Medipol Başakşehir ile Trabzonspor karşı karşıya geldi. Ligin son maçında Başakşehir, şampiyon Trabzonspor’u 3-1 yendi. Maçın akabinde Bordo-Mavililer’in teknik yöneticisi Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

“Harika işler yaptık”
Maçın akabinde Abdullah Avcı şunları söylemiş oldu: “Trabzonspor Kulübü, taraftarı ismine kusursuz bir dönem. Her şeyin planlamasını yapmış, bu amaca adım adım giden ve bunu gerçekleştiren bir sene. Bunun memnunluğunu kentimiz yaşıyor. Oyuncularımız bunun keyfini çıkarsınlar. Mükemmel işler yaptık. Daha yeterli işler yapabilmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Şampiyonlar Ligi heyecanı
“Şampiyonlar Ligi müziğini, heyecanını birinci sefer burada play-off maçında, bu statta Başakşehir’de çalıştığım süreçte hayatıştım. Topunu da almıştım, müziğini de dinlemiştim. Hatta bugün Başakşehir’in şu anki teknik yöneticisi Emre Belözoğlu’nun şutu direkten dönmüştü. Girseydi kümelere kalacaktık. Sevilla maçıydı. Ondan evvel Club Brugge’yi elemiştik. Gelebilecek ekiplere bakıyoruz, bir yandan dönem planlaması ve hazırlıkları yapıyoruz.”

“Hiç şık olmayan bir birinci yarı”
“Bize hiç şık durmayan bir birinci yarı, epeyce fazla oyun üstünlüğü olmasa da lakin 3-0 birinci yarıyı geride kapattık. İkinci yarısı da bir teknik adam olarak son derece keyifli eden bir ikinci yarı. 45’le 61 ortası tam 5 net, bunun 1 tanesi gol oldu. Başkalarını kaçırdık. Volkan burada devreye girdi. O da U17’den beri oyuncum, buraya almıştım.”