Trabzon’da 1461 öğrenci tribünde kitap okudu!

amerikali

Yeni Üye
Trabzon’da, “Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi” kapsamında, “Her vakit her yerde okuyoruz” aktifliği gerçekleştirildi.

İl Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile Trabzonspor iş birliğinde Akyazı Stadı’nda organize edilen programda, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulundan 1461 öğrenci tribünlerde kitap okudu.

Trabzonspor forması giyen öğrenciler “Oku” yazan koreografi gösterisi yaptı, ayrıyeten “Okursuz kütüphane kalmasın” yazılı pankart da açtı.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Murat Ali Şahin, aktifliği hem pak tribün tıpkı vakitte her vakit her yerde kitap okunulabileceğini göstermek için düzenlediklerini söylemiş oldu.

Etkinlik yardımıyla fazlaca eğlenen öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı için değerli bir ortam bulduğunu da anlatan Şahin, “Türkiye’ye kitap okumanın değerini anlatmak istedik. Bunu yaparken de kentimizin en büyük marka kıymeti Trabzonspor’u da ortamızda görmek istedik.” dedi.

Şahin, Trabzonspor Kulübü ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünün aktiflik için gerekli tüm takviyesi sağladığına işaret ederek, “Etkinlik yardımıyla stadyumu birinci kez bakılırsan çocuklarımız da oldu. Onların heyecanında, bu anıyla birlikte hafızalarından hiç silinmeyecek bir yer edinmek istedik.” diye konuştu.

Öğrencilerden Ferit Efe Usta, tribünde kitap okuduğu için epeyce keyifli olduğunu belirterek, “Kitap okumayı seviyorum. Bilhassa çizgi roman ve macera kitaplarını seviyorum. Bize stadyumda kitap okutmaları fazlaca hoşuma gitti. Daha evvel maçlara gelmiştim. Burada kitap okuyacağım hiç aklıma gelmezdi.” sözünü kullandı.

Ömer Yiğit Aydın ise stadyuma birinci sefer geldiğini vurgulayarak, “Burası bizim konutumuz, burada kitap okumak epeyce değişik, fazlaca eğlenceli. Maçlara gelmedim daha evvel. Birinci sefer geldim stada, epey hoş. Bundan daha sonra her vakit geleceğim stadyuma.” dedi.

Etkinlik, öğrencilerin Trabzonspor’a tezahüratlarının akabinde bitmiş oldu.