Terzi Mustafa’nın mevt masası… “Ayak bakım jeli” savunması

ahmetbeyler

Yeni Üye
Bayrampaşa’da Mustafa Y.’ye (58) ilişkin terzi dükkânında kurulan çilingir masası trajik biçimde vefat zincirine dönmüş, 24 Ekim ve daha sonrasında iki farklı noktada alkol içen kümedeki Mustafa Y., ağabeyi Kasım Y. ve Tuncer A. dahil 5 kişi ölmüş, 2 kişi ise gözlerini kaybetmişti. Soruşturma kapsamında Mustafa Y.’ye etil alkol sattığı öne sürülen Resul K. tutuklandı.

YILLARDIR SATIYOR

Resul K.’nin sözüne SABAH ulaştı. Alkol sattığı savlarını reddeden ve değişik sözler kullanan Resul K. şunları söylemiş oldu: “10 gün kadar evvel Mustafa Y. isimli şahsa ikametimde bulunan votka aroması olarak bilinen tahıl aromasını sattım. Onun dışında kendisine rastgele bir alkol satışı yapmadım. Zira ben alkol satışından daha önce ceza yatmıştım. Bundan dolayı yalnızca aroma satışı yapmaktaydım. Bu aroma alkol ile karışım yapılarak içilen husustur. daha sonrasında ikametimde arama yapıldı.

“KİMSEYE SATMADIM”

İkametimden çıkan üzerinde rastgele bir ibare olmayan 0.5 LT şeffaf pet şişedeki sıvı unsur çilekli masaj jeli, 2.5 Lt şişedeki sıvı unsur ayak bakımı mantar için kullandığım masaj jeli, bir daha 0.5 LT başka pet şişedeki koyu renkli olan unsur viski, tütün az ölçüde etil alkol karışımıdır. Ben bu hususları kendi isteğimle Polis Merkezine teslim ediyorum. Ben kimseye etil alkol satmadım.”

“PET ŞİŞELERİ SATARDI”

Mustafa Y. ile terzi atölyesini bir müddetdir ortak kullanan Bülent Ş. de atölyede Mustafa Y.’nin nasıl içki imalatı yapıldığını, “Bidonlarla aldığı etil ya da metil olarak bildiğim alkolü 20 litrelik damacanaya döküp üzerine 10 litre kadar su ekleyip ağzını bantla kapatıp çalkalar ve bu türlü üretmiş olduğu uydurma votkayı dükkanına gelen etrafındaki müşterilerine yarım litrelik su pet şişeleri ile satardı.” kelamlarıyla anlattı.

“KONTROL MAKSATLI HASTANEYE GİTTİK”

Mağdurlardan Bülent A. ise, Sezgin Y.. Tuncer A. ve Kasım Y. ile birlikte kaçak alkol içtiklerini kendisinin bu düzmece alkolleri pet şişeler içerisinde terzi dükkanından ismini Mustafa olarak bildiği şahıstan para karşılığı satın aldığını, ondan sonrasındasında Tuncer A. isimli şahsın vefat ettiği haberini aldıktan daha sonra önlem maksatlı kendi sıhhat durumlarını denetim ettirmek hastaneye gittiklerini söylemiş oldu.

Aynı biçimde içtiği düzmece alkol yüzünden entübe olan Mehmet Emin T.’nin oğlu ise tabirinde, babasının daima olarak alkol kullandığını bildiğini, kullanmış olduğu alkolü nereden aldığı konusunda bilgisinin olmadığını söylemiş oldu.

Odatv.com