Teoman’dan Melih Gökçek’e gönderme: Artık jelibonları çıkartabiliriz

ahmetbeyler

Yeni Üye
Saatler 00:00’ı gösterdiğinde Bodrumlulara keyifli, sağlıklı ve başarılı bir yıl dileyen sanatçı, Lozan Antlaşması üzerinden yaptığı espriyle, bakılırsavinden istifa ettirilen eski Ankara Belediye Lideri AKP’li İbrahim Melih Gökçek’in ‘jelibon’ kelamlarına göndermede bulundu: “Biraz evvel Lozan Antlaşması’nın 100’üncü yılını doldurduk, artık jelibonları çıkartabiliriz.”

NE OLMUŞTU?

Gökçek, Sözcü muharriri Murat Muratoğlu’nun yeni petrol rezervi bulunduğuna dair resmi açıklamaların akabinde yayımladığı, ”Adana’da bulunan petrolden daha sonra, Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık Jelibon rezervlerine rastlandı…” iletisini ciddiye alarak katıldığı TV programında şunları söylemişti: “Adana’da yeni bir şey daha bulmuşlar. Bugün gazetede okudum. Ne manaya geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun ismi var. Çocuklar yer ya. Jelibon. Jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon bilmiyorum. Yeraltında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne manaya geliyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya baktım.“

Sunucunun “Yalan olmasın” çıkışına karşılık Gökçek, “Hayır fake değil. Resmi şey. Art geriye bulunuyor” demişti.