Konuları Konuşmak… Başka Kimlerle? Puan Adamı

dunyadan

Aktif Üye
Konuları Konuşmak… Başka Kimlerle? Puan Adamı
Kredi kartı, havayolu ve otel sadakat puanlarını maksimize etmeye adanmış bir web sitesi olan The Points Guy’ın kurucusu Brian Kelly, altı kişilik ailesini ayarlamak için babasının puanlarını kullanarak ilk ücretsiz seyahatini rezerve ettiğinde 1996’da 12 yaşındaydı. Cayman Adaları’nda tatil yapmak için. Daha sonra, bir yatırım bankasında işe alım görevlisi olarak çalışırken, iş seyahati için kendi puanlarını biriktirmeye başladı ve bu puanları, arkadaşlarını o kadar etkiledi ki The Points Guy lakabını kazandığı yıllık tatil çılgınlığına harcadı. 2010 yılında, adı altında blog yazmaya başladı ve bir yıl sonra, tam zamanlı olarak puan korsanlığına geçmek için günlük işini bıraktı.

Şimdi sitesi yaklaşık 40 kişilik bir editör kadrosuyla seyahat haberlerini içeriyor ve geçen sonbaharda marka, kullanıcıların sadakat puanlarını tek bir yerden takip etmelerine, parasal değerlerini görmelerine ve bunları nasıl harcayacakları konusunda tavsiye almalarına olanak tanıyan bir mobil uygulama oluşturdu.

Süreç tamamen pürüzsüz olmamıştır. American Airlines, gizliliği gerekçe göstererek, kısa süre önce The Points Guy’a bir ihtar mektubu gönderdi. Geçen ay, The Points Guy’ı 2017’de satın alan ve aynı zamanda seyahat yayıncısı Lonely Planet’in sahibi olan Red Ventures, mahkemeden tüketicilerin sık uçan yolcu hesaplarını üçüncü taraf bir sitede yönetebileceğine karar vermesini talep ederek havayoluna dava açtı. Amerikalı karşı çıktı.

Bay Kelly, yakın tarihli bir röportajda, uygulamanın şimdilik “tüketicileri eğitme” hizmetinde olduğunu söyledi. Aşağıdakiler, bu konuşmadan, uzunluk ve netlik için düzenlenmiş alıntılardır.

Points Guy uygulaması ne yapmak için tasarlandı?

Puanlar ve miller, onları uçmaktan aldığınız ve ücretsiz biletler için kullandığınız eski günlerden beri çok daha karmaşık hale geldi. Oyun çok daha karmaşık hale geldi, ancak tüketiciler doğru oynarlarsa yine de kazanabilirler. Ortalama bir tüketici hangi kredi kartını kullanacağına karar verme kapasitesine sahip değildir ve insanlar puanları iyi kullanmanın ne olduğunu bilmedikleri için puan biriktirir.

Points Guy uygulamasının üç ana ilkesi vardır: öğren, kazan ve yak. Öğrenmek içeriktir. American Express Platinum kartınız varsa, katılmanız gereken büyük bir bonus olduğunda sizi bilgilendirmek istiyoruz. İkinci parça kazançtır. Rakamları eziyoruz ve hey, bu kartta size dolar başına sadece bir puan veren çok fazla yiyecek harcıyorsunuz diyoruz. Altın kartınızı kullanırsanız, market alışverişlerinde dolar başına dört puan alacağınızı biliyor muydunuz? Uygulamanın yanık kısmında, tüketicileri güçlendirmeye yardımcı olmak istediğimiz yer burasıdır. Çoğu tüketici, Qatar Airways’de Amerikan millerini kullanabileceklerini bilmiyor.

İnsanlara tüm net değerlerini tek bir noktada gösterebilmek istiyoruz çünkü insanlar fark ettiklerinden çok daha fazla değere sahipler. Uygulamanın amacı, insanların puanlarını kullanabilmeleri ve tekrar seyahat edebilmeleri için sadakatle daha fazla meşgul olmalarını sağlamaktır. Millerinizin süresinin dolması durumunda da size haber vereceğiz. Pek çok program pandemi sırasında kilometre sürelerinin sona ermesini sağlamadı, ancak 1 Nisan 2022’den itibaren American, son 18 ay içinde herhangi bir faaliyette bulunmayan herkesin milinin süresi dolacak.

Platformunuz muazzam bir şekilde büyüdü. Sıradaki ne?

The Points Guy’ın 2022’deki ana planı, içeriğe yatırım yapmaya devam etmek. İnsanların sadece seyahat hakkında düşünmelerine değil, aynı zamanda gerçekten planlamalarına ve yürütmelerine yardımcı olmak amacıyla farklı sadakat programları hakkında bilgi edinebilecekleri çevrimiçi topluluklarda okuyucularımızla daha derin yollarla yeniden bağlantı kurmak istiyoruz. dünyayı keşfetmek için ihtiyaç duydukları kaynaklar.

Seyahat acentesi gibi mi?

Seyahat acentesi olmak isteyeceğimizi sanmıyorum, ancak insanların sadece uçmak için hangi noktaları kullanacaklarını değil, Osaka’ya vardığınızda nasıl keşfedeceklerini seçmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Bu yüzden Lonely Planet ile birlikte çalışıyoruz ama aynı zamanda topluluğumuzdan da yararlanıyoruz. Artık zamanın geldiğine inanıyoruz. Pek çok insan seyahat etmeyi bıraktı, ancak geri dönmeye hazırlar. The Points Guy’da, yolcunun oraya tekrar güvenle dönmesi için heyecanlıyız.

Mil kullanarak yaptığınız harika bir ücretsiz yolculuk nedir?

Ah, onlardan çok var. Pandemi sırasında en sevdiğim gezi Tahiti’ydi. Açık olan ve oldukça ilerici bir test duruşuna sahip birkaç ülkeden biriydi. Eylül 2020’ydi ve Los Angeles’tan Air Tahiti Nui business class uçmak için Amerikan millerimi kullandım. Amex puanlarını kullandım ve onları Conrad Bora Bora Nui’de ücretsiz kalmak için transfer ettim. Hala pandemi zirvesiydi ve yeniden bağlantı kurmama yardımcı oldu. Hayatımı tamamen değiştiren Moorea adasında kambur balinalarla yüzdüm. Bu benim yenilenme yolculuğumdu.

Birçok kişi bunu okuyacak ve “Çok seyahat etmiyorum, bu yüzden onun tavsiyesi geçerli değil” diyecek. Cevabınız nedir?

Puan almak için seyahat etmenize gerek yok. alışveriş yapar mısın market alışverişi yapıyormusun Dışarıda yemek yer misin? Çoğu insan böyle şeyler yapar. Puan oyunu sık seyahat edenler için değildir. Para harcayan insanlar içindir. Kredi kartları için kayıt bonusları çok büyük. Yılda tek bir bonus size ücretsiz seyahat hakkı verebilir. Ve bence o zaman insanlar, “Artık ücretsiz uçmak için iş seyahatinde olmama gerek olmadığını” anlıyor.

Kaç tane kredi kartınız var?

Ortalama bir kişinin almasını önermediğim 25 kredi kartım var. Ancak, bu benim işim. Seyahat etmek istemeseniz bile almanız gereken geri ödemeli kartlar var. Nakit olarak ödüyorsanız, basitçe söylemek gerekirse, her işlemde parayı çöpe atıyorsunuz. Çünkü, çoğunlukla, Amerika Birleşik Devletleri’nde, puanlar malların maliyetine dahil edilmiştir. Target’a gittiğinizde, nakit ödeme için indirim almıyorsunuz. Böylece, süper değerli puanlar veya nakit para kazanabilirsiniz.

Nakit taşıyor musunuz?

Bahşiş vermeyi sevdiğim için nakit taşıyorum. Eskiden garsondum ve özellikle ön saflardaki çalışanlar bu günlerde çok etkilendi. Ama nakit olarak hiçbir şey için ödeme yapmayacağım. Alışverişlerinizi kredi kartlarına yaptığınızda, nakit kullandığınızda alamadığınız ekstra bir koruma katmanı vardır. Ve biri paranızı çaldığında, iyi şanslar. Ancak birisi kredi kartınızı çalarsa, hepsini geri alırsınız. Puanların ötesinde birçok nedenden dolayı, bugünlerde iyi bir kredi kartına sahip olmak, ekstra bir savunma hattına sahip olmak gibidir, özellikle de pek çok havayolunda bu operasyonel çöküşler yaşanmıştır. Uçuşunuz ertelenirse ve birçoğunda seyahat kredi kartı kullanıyorsanız, kiralık araba veya otel için ödeme yapmak için 500$’a kadar ücretsiz seyahat korumanız olur. Bu nedenle, doğru kartı kullanmak puan ve koruma için anlamlıdır.

Elaine Glusac, Tutumlu Gezgin sütununu yazıyor. Onu Instagram’da takip et @eglusac .

<saat/>

New York Times Travel’ı Takip Edin açık , Twitter ve Facebook . Ve haftalık Travel Dispatch bültenimize kaydolun bir sonraki tatiliniz için daha akıllı seyahat etme konusunda uzman ipuçları ve ilham almak için. Gelecekte bir kaçamak mı hayal ediyorsunuz yoksa sadece koltukla seyahat mi ediyorsunuz? göz atın 52 Değişen Bir Dünya için Yerler 2022 için.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.