Kılıçdaroğlu’nu duygulandıran anlar

ahmetbeyler

Yeni Üye
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile Keçiören ilçesi Karakaya Mahallesi’nde 4 aydır meskenlerinin elektriği kesik olan 3 çocuklu Demir ailesini ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu ve eşi, ziyaretin akabinde meskenin annesi Güllü Demir ile kameraların karşısına geçti. Toplumun vicdanını ayağa kaldırmak istediğini aktaran Kılıçdaroğlu, “4 aydır elektriği kesik olan bir ailemizi ziyaret ettik. 3 evladı var. İçeride biraz konuştuk. Beni duygulandıran, hakikaten derinden üzen söylediğu kelam. ‘Bugün 23 Nisan, bütün arkadaşları okula gidiyor, eğleniyor, müzikler söylüyor lakin benim oğlum ağladı, meskende. Niçin televizyonumuz yok, niçin ışığımız yok’ diye. Kıymetli arkadaşlar, şayet bu milletin bir kesim vicdanı var ise, elektriği kesilen 4 milyon abonenin hangi koşullarda yaşadığını bilmesi lazım” sözlerini kullandı.

‘KARANLIKTAN ÇIKARTIP, ÇOCUKLARIMIZA IŞIK OLSUNLAR’

3 çocuk annesi Güllü Demir ise şöyleki konuştu:

“Bize sabır diliyorlar. ‘Sabredin, susun’ diyorlar. Fakat biz sabredemeyiz. Benim 3 çocuğum sabırlı olmaz. Çocuğumun süt içmesi gerekiyor. Elektrikte oturması gerekiyor. Benim üzere fazlaca arkadaş var. Ben yalnızca benim adıma değil hepsinin sesi olmak istiyorum. Hükümetin de bize el uzatmasını istiyorum. Şayet benim devletim, dışarıdan gelen Suriyeliye her şeyi yapıyorsa, benim milletime de yapması, bizlere de koşması lazım. Her şey ateş kıymeti hiç bir şeye el süremiyoruz. Bir yerden veriliyorsa iki yerden alınıyor. Benim hükümete tek söylemek istediğim, ellerini çocuklarımıza uzatsın. Bizim çocuklarımızı karanlıktan çıkartıp, çocuklarımıza ışık olsunlar.”

Odatv.com