Kılıçdaroğlu’ndan sert kelamlar: Mafya ve derin devlet müptezelleri haddinizi bilin

ahmetbeyler

Yeni Üye
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları:


“Yeni bir devir başlamak üzere, her birimizin tek tek sorumluluğu var. Yaşlısı genci, erkeği bayanı, her birimiz bu ülkenin geleceğinden sorumluyuz. Bu ülkeyi haramilere teslim etmeyeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar inandığımız yolda kararlılıkla yürüyoruz.

Gezi davasında, haksız hukuksuz biçimde mahpusa atıldılar. Onlarla bir arada olacağız. esasen uğraşımız demokrasi çabasıdır, gayretimiz yargı bağımsızlığı mücadelisidir, çabamız hakkı hukuku inşa etme çabasıdır.

57 hükümet bu ülkeye hizmet etti. 57 hükümetin harcadığı para 713 milyar dolar. Türkiye’yi 1990 yılında dünyanın en gelişmiş 20 iktisadından biri haline getirdiler. AKP iktidar oldu, harcadığı para 2 trilyon 631 milyar dolar. Türkiye G20’den düşüyor, 23. ülke oluyor. Nasıl bir güçle, nasıl bir sorumsuz anlayışla devletin yönetildiğini hepinizin bilmesi lazım. Milyar dolarları götürdüler.

Tarihimizde eşi görülmedik biçimde bir soygun tertibini başlattılar. Türkiye Cumhuriyeti devletini borç batağıyla karşı karşıya getirdiler. Durduk yere Hazine 272 milyar lira yük altına girdi.

Bütün arkadaşlarımdan rica ediyorum, örneklerin tamamı Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın sitesinden alındı. Milyonlar beşli çeteye çalışıyor. Çiftçi de perişen biçimde. Onlara da sesleniyorum, durumunuzu biliyorum. Besicilerin durumunu da biliyorum. Şu soruyu, AK Parti vekili geldiğinde sorun, niye 2002’den bu yana Trakya’da 35 milyon dekar alan niye dikilmiyor. Kim engelliyor bunu? Tefeciye gelince para var, beşli çeteye gelince para var lakin üreticiye yok. Buğday üreticisi çiftçi arkadaşlar, 2250 liraya tohum aldılar. Bi mühlet daha sonra Toprak Mahsülleri Ofisi 6 bin 700 liraya tohum aldı.AK Parti kimden yana? Bu soruyu soracaksın çiftçi kardeşim.

AYNUR DOĞAN’IN KONSERİNİN İPTAL EDİLMESİ

Aynur Doğan, hepimizin dinlediği bir dünya çapında bir sanatçı. bu biçimde bir şarkıyı iptal ettiler. Türkiye bu noktaya gelmemeliydi. Müziklerin tamamı bizim, türküler bizim. Kürtçe bir müzik okudu diye nasıl bir yasak getirilebilir. Her müzik bizim müziğimiz, her türkü bizim türkümüz. Ben söyleyince trolleri üstüme saldılar. Sizin feriştahınız gelse ben susmam. Her şey hoş olacak. Barışı getireceğiz, huzuru getireceğiz, herkes müziğini özgürce söyleyecek. Bir müzikten korkan olur mu? Bir türküden korkan olur mu? Korkmayacağız, yürekli olacağız, bir arada olacağız. 12 Eylül kararlılığına sürüklemek istiyorlar. Buradan çıkaracağız Türkiye’yi.


Canan Hanım’ı mahkum ettiler. Mahkum etmekle kalmadılar bir de siyasi yasak getirdiler. Yasaklarla, siyasi tutukluluklarla Türkiye yol olamaz. Seçilmiş mahkemeler, seçilmiş yargıçlar şunu unutmasın, bu ülkeye demkokrasiyi size karşın getireceğiz, bu ülkeye kardeşliği Saray’a karşın getireceğiz.

Eskişehir’i konseri yasakladılar, K-Pop yasakladılar. Türkiye’de fiilen yasadışı işler yapılıyor.

Milletimiz şunu sakın unutmasın, bir adaletsizlik kabul edildiğinde, her yerde adaletsizlik giderek büyür. Siyasi yasaklar, adaletsizlik yapıldığı vakit hepimize yapılabilir.”

Siyasi yasak sonucunı asla tanımıyoruz, mahkemeyi de tanımıyoruz sonucu da tanımıyoruz. Canan Kaftancıoğlu, İstanbul vilayet liderimizdir nokta.

SADAT AÇIKLAMASI

Erdoğan’ın danışmanlığını yaptığı devirde, devletin en hassas hususlarının tartışıldığı masada bununla birlikte. Ordudan atılıyor, Erdoğan kendisine başdanışman olarak alıyor, masada o da oturuyor. Bunun Türkiye Cumhuriyeti danışmanlığında ne işi var? Oraya gittik, Engin Beyefendi zile bastı, biz buraya geldik bu SADAT’ın nazaranvi nedir bilgilenmek istiyoruz. İki kişi geldi, haber verelim dediler gittiler tekrar da gelmediler. İdeoloji bir zırh tanımlamış kendisine. Bir devlet kuracak o devletin ortasında de Türkiye olacak. Herbiçimde Bahçeli dinliyordur. İsmi ASRİKA. Lider tarafınca yönetilecek, başşehri İstanbul olacak. Bahçeli ne diyor? Ben asıl onu merak ediyorum. Ben milliyetçiyim diyor, bunlara takviye veriyorsun bu biçimde. Bu ülkenin gayretini veriyorum ben, bayrağımın peşindeyim. Yolunu kaybeden bir MHP var. Bunlar senin yanında hizalandılar. Bu devletin istihbaratı var. Ordudan atılan bir adamı kendine başdanışman yapıyorsun, bunlar sana ne akıl veriyorlar. Sen bunları ne için ve nerede kullandın? Bunlarla mı bizi korkutmaya çalışacaksın. Sen kim olursan ol, CHP’yi onların bireylerini asla korkutamazsın. Bu para için, öykü anlatan şirketin karşısında daha kuvvetli ve yiğit bir biçimde durmalıyız ve duruyoruz, onun için gittik kapısında. Milletimiz özgürlüklerine yönelik bir tehditle karşı karşıyadır. Karşınıza kendi uydurdukları bir yapı vardır. Bu yapı, Anadolu’nun tertemiz anlayışına tehdittir. Benzeri bütün yapılara, birilerinin katipliğini yapan mektupçu mafyalara, kendini derin devlet ilan etmiş müptezellere sesleniyorum; haddinizi bilin! Sizin karşınızda duran, Kuvayı Milliyecileri vardır, karşınızda CHP vardır. Mafyaya karşı, Saray’ın çömezlerine karşı, mafyadan medet uman siyasilerine karşı duracağız.

ATATÜRK HAVALİMANI AÇIKLAMASI

En hayli rahatsız olanlar paralarını yurt dışına kaçıranlar. Tümüyle park yapılmasını önermişim. Atatürk Havalimanı’na yapılan ihanettir. Bu iş talimat aldım, mecbur kaldım diyebileceğiniz bir iş değildir. Bu işte bir damla mürekkebi olan herkes vatan hainidir. Müteahhite sesleniyorum, sana ise özel ilgi göstereceğiz. Sen de goreceksin, makineleri çek pistlere dokunma. Tıpkı Kanal İstanbul üzere, oraya biri girerse nazaranceği var. Asla buna müsaade vermeyeceğim. Atatürk Havalimanı’nın binaları ve pistleri korunuyor ve korunacaktır. Saray’ın ve o tüm algı operasyonlarının üstüne gideceğiz. Bu ülkenin gerçek vatanseverleri bizleriz. Yemin olsun yenileceksiniz.”