Kickstarter: ELEGOO’dan XXL formatında 3D yazıcı

amerikali

Yeni Üye
Yerleşik şirketlerin bile yeni ürünler için Kickstarter kampanyası başlatması alışılmadık bir durum değil. Çinli 3D yazıcı üreticisi ELEGOO halihazırda iki ürün üretti ve üçüncüsü FDM yazıcı OrangeStorm Giga ile onu takip ediyor. Boyutu bir metreküpün biraz üzerindedir ve maksimum 800×800×1000 mm hacimli modeller basar. Alternatif olarak, X eksenini üç ek yazıcı kafasıyla yükseltirseniz OrangeStorm Giga aynı anda birkaç küçük modeli de yazdırabilir. Varsayılan olarak 0,6 mm’lik bir yazdırma nozülü kullanırlar ve 300 mm/s’ye kadar yazdırma hızı için Klipper ürün yazılımı kullanılır.

Reklamcılık
Birden fazla baskı kafasıyla aynı modeli aynı anda basabilirsiniz.


(Resim: kickstarter.com/ ELEGOO)ELEGOO, baskı yatağını, üzerinde ayrı ayrı çıkarılabilen manyetik PEI baskı plakalarının bulunduğu dört bölüme ayırmıştır. Bölme, yazıcının dört alanı birbirinden bağımsız olarak ısıtmasına olanak tanır ve hatta yalnızca üzerinde gerçekten bir model bulunan alanları otomatik olarak etkinleştirir. ELEGOO bu teknolojiyi Neptune 4 Pro’da zaten kullanıyor. Burada dilimleyici modelin boyutunu tanır ve ilgili talimatları yazıcıya iletir. ELEGOO genel olarak yazıcının beklenen güç tüketimini 1800 watt olarak belirtiyor.

Çıkarılabilir ekran da 3D yazıcıyla birlikte büyüdü, 7 inç boyutunda ve dokunarak çalıştırılabiliyor. Geriye kalan özellikler, otomatik seviyelendirme, malzemeyi 300 santigrat dereceye kadar ısıtabilen bir püskürtme ucu veya filaman kopması veya elektrik kesintisi sonrasında yazdırmaya devam edebilme gibi diğer yazıcılardan bildiğimiz özelliklere benzer.

2.000’den fazla destekçiden gelen 3,3 milyon ABD dolarından fazla bağışla Kickstarter kampanyası, sona ermeden 48 gün önce neredeyse 100.000 ABD doları tutarındaki finansman hedefini çoktan aştı. Raporlamanın yapıldığı sırada OrangeStorm Giga, kampanya web sitesi aracılığıyla sınırlı miktarlarda 1.500 $ karşılığında satışa sunuldu. Piyasaya sürüldüğünde 3D yazıcının maliyeti 2.500 dolar olacak.


(akf)Haberin Sonu