Kemal Kılıçdaroğlu: Eşimle bu sonucu aldık ve sürdüreceğiz

ahmetbeyler

Yeni Üye
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından öne çıkan başlıklar:

“4 milyon ailenin elektriği kesildi. 2022’nin başından itibaren gelen olağanüstü artırımları da kattığımızda sayının büyük olduğunu düşünüyorum. Lakin açıklamıyorlar. Şayet siz o ailelerin dramını yaşarsanız ve onların sesi olursanız siyasetçi olarak işinizi yapmış olursunuz. 4 milyon aile elektriksiz kaldığında ben nasıl sessiz kalabilirim. Ben onların kaygısına derman olmak için, problemlerini geniş kitlelere duyurmak için, iktisat siyasetinin hangi felaketleri getirdiğini topluma anlatmak için yaptım.

Bu sonucu eşimle birlikte aldık ve sürdüreceğiz. Eşimin telefonuna fatura iletileri geliyor. Eşime şunu söylemiş oldum; elektrikler kesildiği vakit bana lütfen haber ver. O gün meskenden çıktım genel merkeze gittim ve görüntü çekerek durumu anlattım. Elektrik faturasını ödeyebilecek mali güce sahibim. Elektrik faturasını ödeyemeyen milyonların sesini hem Türkiye’ye, hem kamuoyuna, hem Dünya’ya duyurmak istedim. Bunun en azından koltuklarında rahat oturan 5’li çetenin ve Saray Sosyetesi’nin bilmesini istedim. “

Detaylar Geliyor

Odatv.com