Galatasaray maksada odaklandı! Gel bakalım Barcelona

ibrahim

Yeni Üye
Evvel Nou Camp’ta Barcelona birlikteliği, akabinde Nef Stadı’nda Beşiktaş galibiyeti… Galatasaray ‘da yarın akşam oynanacak rövanş öncesi moraller yerinde. Sarı-Kırmızılılar, UEFA Avrupa Ligi son 16 cinsinde, 0-0’ın rövanşında kendi konutunda Barcelona’yı ağırlayacak. Kuralar çekildiğinde, “Çok zor” gözüyle bakılsa da, bugün Sarı-Kırmızılılar tüm ögeleriyle çeşide hazır durumda. Dev gayrette kadroya en büyük dayanağı taraftarlar verecek. Biletler genel satışa çıktığı üzere tükendi. İdare, maça gelemeyecek kombine sahiplerine bilet transferinde kolaylık sağlanacağı açıklamasını yaptı. Yarın akşam tribünde 50 bin kişi Galatasaray’ı ateşlemeye çalışacak. Barça’yı hiç unutamayacağı kadar kuvvetli bir atmosfer bekliyor.

Scoutlar tribüne akın ediyor

Bu maç, tıpkı İspanya’daki müsabakada olduğu üzere bir daha Galatasaray açısından önemli bir vitrin manası taşıyor. Çaba tam 123 ülkeden çeşitli platformlarda canlı olarak yayınlanacak. Yani neredeyse tüm dünyanın gözü, Galatasaraylı yıldızların üzerinde olacak. Bu da, Galatasaray’ın Barcelona karşısında tipi geçmesi halinde, büyük itibar sağlayacağı manasına geliyor. Ayrıyeten Sarı-Kırmızılı futbolcular, değerli Avrupa kulüplerinin temsilcileri tarafınca Nef Stadı’nda çıplak gözle izlenecek.

Şimdiden 20 milyon Euro oldu!

Hem Nou Camp’ta birebir vakitte derbideki performanslarıyla sınıfı geçmeyi başaran Kerem, Mohamed, Nelsson ve Marcao, bir kere daha kendilerini takip eden scoutları etkilemeyi başarırlarsa, yaz aylarında Galatasaray’ın kapısı fazlaca önemli tekliflerle çalınabilir. O denli ki, Kerem için konuşulan sayılar şimdiden 20 milyon Euro düzeyine geldi. Tıpkı biçimde Mohamed, Nelsson ve Marcao için de Türkiye standartları göze alındığında astronomik bonservis bedelleri gündeme geliyor.

İdare cins primini deklare etti

İspanya’daki maçtan evvel Galatasaraylı yöneticilerin ortalarında görüştükleri tıp primi de sonunda netlik kazandı. Sarı-Kırmızılı oyunculara Barcelona’yı elemeleri halinde 650 bin Euro fiyatında bir prim dağıtılacağı öğrenildi. Galatasaray Lideri Burak Elmas’ın, prim haberini ekibe Beşiktaş derbisi daha sonrasında verdiği belirtiliyor.

Sneijder de davet edildi

Sarı-Kırmızılı ekibin efsane futbolcularından Wesley Sneijder, Barcelona maçını izlemek üzere Nef Stadı’na davet edildi. Bir periyot Real Madrid formasıyla Barça’ya karşı oynayan Hollandalı eski futbolcunun, yarın tribünde yerini alması bekleniyor.