Elon Musk çıldırdı! Tesla Cybertruck suda gidebilecek

ahmetbeyler

Yeni Üye
Elektrikli araba devi Tesla tarafınca 2019 yılında duyurulan elektrikli pickup modeli Cybertruck, üç yılın akabinde merak uyandırmaya devam ediyor. Önümüzdeki yılın ortalarında satışa çıkması planlanan Cybertruck, suda da gidecek. Elon Musk’ın açıklamasına nazaran elektrikli pickup “kısa müddetliğine birtekne üzere gidebilecek”.

Elon Musk: Tesla Cybertruck, kısa müddetliğine tekne olacak

Tesla Cybertruck hala tam olarak kendini göstermiş değil. Lakin Tesla CEO’su Elon Musk’ın ilgi çeken açıklamaları yardımıyla üç yıldır dikkat çekiyor. Elon Musk tarafınca Twitter’da yapılan yeni açıklamaya nazaran Cybertruck, kısa müddetliğine bir tekne gibi kullanılabilecek. Gereksinim duyulması halinde ırmakları ve gölleri geçebilecek.

Cybertruck will be waterproof enough to serve briefly as a boat, so it can cross rivers, lakes & even seas that aren’t too choppy

— Elon Musk (@elonmusk) September 29, 2022Tesla CEO’sunun açıklamasına göre Cybertruck, tekne misyonu gorecek kadar su geçirmez olacak. bu biçimdece ırmakları, gölleri ve hatta epey dalgalı olmayan denizleri bile geçebilecek. bir daha de, Musk’ın kısa müddetliğine tabirini detaylandırmadığını belirtmek gerekiyor.

Elektrikli pickup Cybertruck 2019’dan bu yana epeyce çeşitli gecikmeler yaşadı. Tesla’dan gelen resmi açıklamalara nazaran, 2023’ün ortasında satışa sunulması mümkün görünüyor. Ayrıyeten Ford, General Motors ve Rivian gibi rakiplerin elektrikli pickup’lara sahip olduğunu söyleyelim.

Tekne üzere çalışacak Cybertruck fikri pek garip görünüyor olsa da, Elon Musk’ın birçok vakit latife ile gerçek karışımı tweet’ler paylaştığını unutmamak gerekiyor. Cybertruck’ın suda gidebilmesinin çabucak hemen resmi olarak açıklanmadığını hatırlatalım.


Musk, Ağustos ayında hissedarlarına yaptığı açıklamada, pickup modelinin 2019’da açıklanan 40 bin dolarlık başlangıç fiyatından daha pahalıya satışa çıkacağını söylemiş oldu. Ayrıyeten birinci modellerin dört motora ve arttan çekişe yer vereceğini bildirdi.

Peki siz Tesla Cybertruck hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!