Çocuklar için yol güvenliği alanında Rotary Kulüpleri

bilimsel

Üye
ROMA – Yol güvenliği de Tivoli’den geçer. Roma’nın varoşlarındaki belediye, Rotary Kulübü “Roma Giulio Cesare” ve diğer dernekler tarafından desteklenen “Bu benim yolum” etkinliğinin ikincisine ev sahipliği yaptı. Çocukların yol güvenliğini keşfetmelerine yardımcı olmak için oluşturulan proje, meydanı işaretler, trafik ışıkları, yaya geçitleri, döner kavşaklar ile yaklaşık 5.000 metrekarelik donanımlı bir alana dönüştüren “Il Parco Scuola del Traffici Itinerante” desteğini gördü. 3 ila 12 yaşları arasındaki 230 çocuk, mini arabalarda aktif bir yol güvenliği eğitimi deneyimi yaşadı.

Oyunbaz yaklaşım, çocukların tek başına ve kırmızı ışıkta karşıdan karşıya geçmemek, karşıdan karşıya geçmeden önce her zaman iki yöne bakmak, kaldırımda yürümek ve asla yola çıkmamak gibi temel güvenlik kurallarını öğrenmelerini sağladı. Ayrıca etkinlik sırasında, gençlerin 14. sınıfta yol güvenliği konulu videolar, Reel veya Tik Tok yapmak için bir seçim çağrısı yoluyla katıldığı “Bu benim yolum” Rotaryen yarışmasının ikinci baskısının kazananları ödüllendirildi. 19 yaş grubuna.

Yarışma, yerel Polis, Altyapı ve Sivil Koruma Bakanlığı’nın desteği sayesinde enstitülerdeki toplantılar sırasında sunuldu. “Bu Benim Yolum” projesi, katılan Rotary Kulüpleri (Rome Giulio Cesare, Tivoli, Rome Circus Maximus, Rome Cristoforo Colombo, Rome Innovazione, Rome Pantheon, Rotaract Tivoli ve Interact Rome Giulio Cesare), Red Çapraz, Trafik Polisi, Sivil Savunma, Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı.

Rotary Kulübü Roma Giulio Cesare’nin başkanı Simone Orrù, “Istat verilerine göre, İtalya’da genel olarak 15 ila 24 yaş arası gençlerin önde gelen ölüm nedeni trafik kazalarıdır ve bunların her yıl 6.500’den fazlası alkol ve uyuşturucudan kaynaklanmaktadır. – Bu nedenle, karayolu güvenliği kültürünü etkili bir şekilde aktarmak için erken yaşlardan itibaren hareket etmek gerekir. Geçen yıl olduğu gibi etkinliğe çocukların ve ailelerin büyük bir katılım göstermesinden mutluyuz ve ilgili kamu ve özel sektör ortaklarına değerli işbirlikleri için teşekkür ediyoruz”. (Maurilio Rigo)

konular