Çetin Doğan hakkında tabip sonucu: “Kalp krizi riski var ancak mahpusta kalsın”

ahmetbeyler

Yeni Üye
Sözcü gazetesi muharriri Aytunç Erkin bugünkü köşesine 28 Şubat davası kapsamında tutuklu bulunan Çetin Doğan’a hekimlerin kalp krizi riski taşıdığı raporu verdiğini ve Hakkı Kılınç’ın Parkinson, şeker ve vertigo hastalıkları olduğunu taşıdı.

Aytunç Erkin’in yazısı şu biçimde:

“398 gündür cezaevinde olan Çetin Doğan’ın kızı Pınar aylar daha sonra babasına sarıldı…

İki fotoğraftan bahsedeceğim.

Orgeneral Çetin Doğan… 82 yaşında.

398 gündür Buca Cezaevi’nde.

Kızı Pınar Doğan’la uzun vakit daha sonra cezaevinde hasret giderdi ve sarıldı. Nilgül Doğan’la konuştum. Öfkeliydi ve şu cümleleri kurdu:

“Çetin’i bir dizi sıhhat tetkiklerine götürdüler. Bilhassa kalp durumu kritik ve dilaltı ilaçlarıyla yönetim ediyor. Hastane, ‘risk var fakat içeride de dışarıda da bu risk aynı’ diye rapor verdi. Çetin, İsimli Tıp’a gitmeyi reddetti. Sanki o hekimleri bir geceliğine cezaevinde konuk etsek de şartları bir görseler mi diye düşünüyorum.”

Hemen hatırlatayım: 28 Şubat Davası, FETÖ’den ceza alan Kozmik Oda Savcısı Mustafa Bilgili tarafınca 10 Nisan 2012 tarihinde birinci dalga tutuklamaları ile başlatıldı. Bir not daha: Soruşturma, 28 Şubat periyodunun Başbakanı Necmettin Erbakan’ın 27 Şubat 2011’deki vefatından daha sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütüldü. Davanın iddianamesi birinci tutuklamalardan yaklaşık 13.5 ay daha sonra (Mayıs 2013 sonunda) çıktı. Ankara Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili imzasıyla yayınlanan ve “BÇG – 28 ŞUBAT” ismini taşıyan iddianame 1309 sayfa ve 355 Ek Klasörden oluşmakta. Davanın temeli olan “5 No’lu CD”nin uydurma olduğu eksper tarafınca tespit edildi.

Şimdi öteki fotoğrafa geçiyorum.

VERTİGO, PARKİNSON, ŞEKER!

Tümgeneral Hakkı Kılınç… 83 yaşında…

398 gündür Ankara Sincan Cezaevi’nde.

1962-1963 Muhabere Sınıf Okulu’nda başlayan askerlik serüveninde gitmediği vilayet yapmadığı nazaranv kalmadı: Foça, Siirt, İstanbul, Nevşehir, Mardin, Emirdağ, Kara Harp Akademisi, karargah, Jandarma karargahı, asayiş başkanlığı, harekat başkanlığı, lojistik lideri, okullar kumandanı, eğitim komutanı… 2004 yılında Jandarma Kurmay Lideri iken TSK Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilerek emekliye sevk edildi.


Hakkı-Saadet Kılınç

FETÖ’nün hazırladığı iddianame ve uydurma kanıtlarla Ankara Sincan’da yatan 13 kumandan biri. Dün eşi Saadet Kılınç aradı ve ağlıyordu:

“Gözaltına alındığında İsimli Tıp’a götürdüler Hakkı’yı ve kasık fıtığının büyüdüğünü söylemiş olduler. Devlet hastanesinde 10 saat süren bir ameliyat geçirdi. Dikişleriyle cezaevine götürdüler. Sorun yaşadı ve sonda takıldı. Sonda gece çıktı ve hekim geldi. Çatallı sonda taktı, sabaha kadar kan döktü Hakkı. Kansız kaldı. Bu ortada 70 kilodan 60 kiloya düştü. Kapalı görüşte üç sefer gözleri açık, başı düştü, boş bakıyordu. daha sonra da açık görüşte birebir durum yaşandı. Dedim ki, ‘İyileştirip geri vereyim Hakkı’yı’ kabul etmediler. Hastanede beş dakikada muayene ettiler ve ‘Cezaevinde kalabilir’ dediler. Hakkı, ‘Benim söyleyeceklerim var. Beni dinlemediniz, idam edilenlerin bile son kelamı sorulur’ diye mektup yazdı, kabul etmediler. İstanbul’da İsimli Tıp’a gdolayıldü. Heyet olumsuz cevap verdi. Vertigosu var, Parkinson ve şeker başlangıcı. Bu zulüm bitsin!” Yorum sizin…”