BMW satışlarda devrim yaratıyor. İşte geleceğin otomobilinin Retail.Next'i

bilimsel

Üye
ROMA – Bir zamanlar, yalnızca seyahat aracı olma işlevi temel alınarak tasarlanmış bir araba vardı. Bugün, çeşitli çağlar boyunca gelişen ve BMW'ye göre, bir bayilikte seçim ve satın alma anından itibaren ona sahip olanların hayatının ayrılmaz bir parçası olmaya mahkum olan bir otomobil var.

İkincisi artık satışa yönelik basit bir yer olarak değil, gerçekten misafirperver bir ev olarak anlaşılmaktadır. Lüks bir aile evinin günlük yaşamını hatırlatan mobilya ve mobilyalarla tamamlanmış, çeşitli ortamlar arasında koku alma duyusu da dahil olmak üzere bir sıcaklık ve süreklilik hissi uyandırmak için renkler, malzemeler ve hatta parfümlerle çalışılmış bir alan. İçeride görüntülenen modellerle ortak bir konu.

Değişikliği gerçekleştirmek için, Via Salaria'daki BMW Roma bayiliği gibi Alman şirketlerinin Retail.Next mağazalarından birine girmeniz yeterli. Uluslararası mimarlık stüdyosu OMA'nın AMO düşünce kuruluşunun yöneticisi Samir Bantal, bu değişikliği, tam olarak bayiliklerin karakterizasyonundan başlayarak, müşterinin bakış açısından markanın bir evrimi olarak açıklıyor.

Sürdürülebilirlik ve dijitalleşmenin üreticileri yeni bir iş modeline yönlendirdiği ve teknolojinin ön plana çıktığı çağda, aslında otomobilin yeni kimliğini aktaramayacak kadar soğuk ve kısır olan geleneksel stereotiplerin dışına çıkılarak bunların yaratılması gerekiyor. merkez. ancak insan figürü temel olmayı sürdürüyor ve bugün BMW showroomlarında ifadesini Ürün Dahiler figüründe de buluyor.

“Ürün ve ürünle ilgili hizmetler hakkında derinlemesine bilgi sahibiler ve satıcılarla iletişime geçmeden önce ihtiyaçlarına en uygun mobilite çözümlerini keşfetmelerinde müşteriye yardımcı oluyorlar, onları evlerinde bir misafir gibi karşılıyorlar” diye açıklıyor Salvatore Nanni, BMW Roma'nın genel müdürü. Şuna: Ürün Dehası Uygulamada, Monaco şirketinden araba satın almak isteyenlere rehberlik etme görevi, modellerin her özelliğini sanki bir arkadaşla konuşuyormuş gibi anlamak için duygu ve bilgiden oluşan bir yolculukla devrediliyor.Enes Kucevic

Enes Kucevic


Bu, BMW'nin bir sonraki elektrikli otomobillerinin önünü açacak gelecekteki bir sedanı öngören bir prototip olan Neue Klasse gibi formlarda geçmişten ilham alan bir otomobilde bile geleceğin zaten burada ve ulaşılabilir olduğu akılda tutulur.

“Boyama ile başlayarak Neşeli parlak Sarının gölgesindeki güneşi ve enerjiyi hatırlatan gövdesinden, her yolculuğu ilgi çekici kılmak ve otonom sürüş olduğunda bile asla sıkıcı kılmak için tasarlanan araç içi deneyime kadar,” BMW'nin tasarım şefi Kai Langer tekrarlıyor.


Bunu başarmak için Neue Klasse, insan-makine arayüzünü daha yüksek bir seviyeye taşıyarak dış dünyayla maksimum etkileşimi teşvik eden, uzay gemisine layık ekipmanlara güvenebilecek. Kulağa bilim kurgu gibi geliyor ama BMW için gerçek.