Birebir usul bir daha vurgun: Tam 80 milyon

ahmetbeyler

Yeni Üye
Bodrum da zenginlere konut kiralama işi yaptığını söyleyen firma, kar hissesi vaadiyle yüzlerce şahıstan para topladı.

bir fazlaca kişiyi dolandırmadan evvel sistemli olarak kar ödemesi yapan firma, ondan sonrasında ödemeleri durdurdu.

Savcılığa başvuran mağdurlar, firmanın 800 şahıstan 80 milyon TL topladığını argüman etti.

Sabah’ın haberine göre, Muğla Bodrum’da, zenginlere emlak kiralama ve inşaat işleri yaptığını öne süren bir firma, teze bakılırsa yaklaşık 800 kişinden para toplayıp kardan hisse vermeyi taahhüt etti. Vatandaşlardan, 20 bin ile 150 bin TL para topladığı argüman edilen firma, bir süre tertipli ödeme yaptı.

Vatandaşlardan para toplamaya devam eden firma, bir süre daha sonra ödeme yapmamaya başladı. Aylardır ödeme yapılmayan, yatırdıkları parayı da vatandaşlar, soluğu savcılıkta aldı. Mağdurlar, firma yetkilileri hakkında Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘nitelikli dolandırıcılık’ argümanıyla kabahat duyusunda bulundu.

İsmail Koç ise, “Firma yetkililerinden biri, eşimin yakın arkadaşıydı. Mesken kiralama işler yaptığını söyleyerek, bizden de sermaye yatırmamızı istedi. 15 günde bir, kar hissesi veriyorlarmış. Eşimin telkinleriyle 150 bin TL verdik. Bizden aldıklarını, bizdilk evvelkilere dağıtmışlar. Yani yem atmışlar. En sonunda büyük bir vurgun yaptılar. Öbür yerlerde de yeni vurgunlar yapıyorlarmış. Arsa satıp parasını verenler var. Yüzlerce mağdur var. Yaklaşık 80 milyon TL’lik bir vurgundan bahsediliyor. Şikayetçi olduk. Bizden aldıkları paralarla deve almışlar. ‘Bize bir şey olmaz deyip’ herkesi korkutuyorlar. Elini kolunu sallaya sallaya geziyorlar. Beni kimse kandıramaz, anca eşim kandırırdı. Eşimin yardımıyla kandırıldım” diye konuştu.

“ARABAMI SATIP PARASINI VERDİM”

Dolandırılanlar içinde bulunan Selnur Erkan, “Bana, ‘yurt haricinden gelenlere villa kiralıyoruz gelin bize paranızı ödünç verin size kar hissesi verelim’ dediler. Kasım’da otomobilimi satıp parasını verdim. 3 defa paramın kar hissemi aldım. daha sonra daima oyaladılar. Anaparamı da vermiyorlar. 95 bin liram gitti. İnşallah daha fazla mağdur yoktur” dedi.

Bodrum’da kimi mağdurlar firma yetkilileri hakkında Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘nitelikli dolandırıcılık’ teziyle cürüm duyusunda bulundu. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, kelam konusu hadisede fazlaca sayıda mağdurun ortaya çıkabileceğini belirterek, soruşturmayı derinleştirdi.

Firmanın hem çalışanı birebir vakitte müşterisi olan Deniz Bayram da 600 bin TL dolandırıldığını söz etti. Bayram, kelam konusu olayla ilgili kendisi hakkında dolandırıcı diye haber yapanlar hakkında kabahat duyusunda bulunacağını söylemiş oldu. Deniz Bayram, “Dün toplumsal medyadan kanal aracılığıyla birtakım şahıslar tarafınca dolandırıcılıkla suçlandım üstüme atılan hiç bir iftirayı kabul etmiyorum.” diye konuştu.

Odatv.com