Bir Eşcinsel Yolculuğu Covid Ortasında 5.500 Kişiyi Güvende Tutabilir mi?

dunyadan

Aktif Üye
Bir Eşcinsel Yolculuğu Covid Ortasında 5.500 Kişiyi Güvende Tutabilir mi?
Koronavirüsün Omicron varyantı yolcu gemilerinde artmaya devam ederken, birkaç yolcu gemisini seferleri iptal etmeye ve ertelemeye zorlarken, bir gey ve lezbiyen tur operatörü olan Atlantis Events, Pazar günü en büyük etkinliklerinden birini başlatmaya hazırlanıyor: Şirketin 30. yıl dönümü münasebetiyle 5.500 kişilik Karayip gezisi.

Pandemi tüm dünyayı kasıp kavururken ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, Amerikalılara aşı durumlarından bağımsız olarak yolcu gemilerinde seyahat etmekten kaçınmalarını söyleyen sert bir uyarı yayınlarken, Atlantis aşı zorunluluğunun, test gereksinimlerinin ve sağlık protokollerinin geçerli olduğu konusunda ısrar ediyor. yolculuk boyunca misafirlere güvenli bir ortam sağlamaya yetecek kadar. Birçok yolcu ikna oldu.

“Hayatlarımızı yeniden yaşamaya başlamanın zamanı geldi ve aşılar ve testler bunu yapmamıza izin veriyor. Royal Caribbean’s Oasis of the Seas gemisinde bir haftalık yolculuk için 4.000 dolardan fazla ödeyen Almanya’dan bir grafik tasarımcı olan Andre Mayer, “Bu Covid 2020 değil” dedi. “Bu, iki yıl içinde topluluğumuz için en çılgın parti olacak. Pis danstan, seksten, uyuşturucudan, övgülerden, alemlerden ve tatlı, tatlı özgürlükten bahsediyorum. ”

Son haftalarda diğer gemilerde koronavirüse yakalanan, birçok hastalanan ve karantinada günler geçiren yüzlerce kruvaziyer yolcusunun deneyimleri, Bay Mayer’in beklediği kaygısız tatilden daha fazla olamazdı. Testlerin pozitif çıkmasından sonra, birçoğu balkonlu havadar odalarında tecrit etmeyi umdu, ancak bazıları penceresiz olan temel karantina tesislerine transfer edildi ve soğuk ve iğrenç olarak tanımladıkları yiyecekler servis edildi.

Atlantis yıldönümü gezisinde rezervasyon yaptıran bazıları için, bu raporlar ve virüsün omikron dalgası onların planlarını yeniden gözden geçirmelerine neden oluyor. Ancak şirketin katı iptal politikası, ayrılıştan sonraki 60 gün içinde yapılan değişiklikler için geri ödeme sunmaz ve konukları sağlık risklerini binlerce dolar kaybetmeye karşı tartmaya zorlar.

Boston’dan 44 yaşındaki dans öğretmeni Aiden Morgan, “Kovid gerçeği o kadar hızlı değişiyor ki daha fazla esnekliğe ihtiyaç var” dedi. Bay Morgan biletini Facebook’ta sattı, ancak 3.800 dolarlık bileti için sadece 1.480 dolar teklif edildi.

Bay Morgan, “Gidip bana inanmaları için arkadaşlarımdan çok baskı alıyorum, gerçekten gidip binmek istiyorum, ancak hastalanma ve bir teknede mahsur kalma riskini almak bana çılgınca geliyor” dedi. söz konusu. “Bazı geceler uykum kaçıyor ve soğuk bir odada Covid ile yapayalnız olmayı düşünerek terliyorum. ”

Atlantis Events’in CEO’su Rich Campbell, etkinlik şirketinin, rezervasyonları transfer etmek için birçok filosu ve seferi olan milyar dolarlık kruvaziyer gemileriyle aynı esnekliği ve geri ödeme sunmak için finansal kaynakları sağlayamadığını söyledi.

Bay Campbell, “Var olmak için bu tüzükleri işletmek için büyük riskler alıyoruz” dedi. “Kruvaziyer ile değiştirilemeyecek, iptal edilemeyecek bir sözleşme imzaladık. Royal Caribbean’a yarınki gemi yolculuğunu iptal ettiğimi söylesem, geri gelip ‘harika ama yine de bize borcun var’ derlerdi. ‘ ”

Satılan 2.700 odadan Bay Campbell, 1 Ocak’tan bu yana sadece 35’inin iptal edildiğini söyledi.

Bay Campbell, hükümetin kısıtlamaları veya sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle seyahat edemeyen konuklar için Atlantis’in daha fazla esneklik gösterdiğini ve gelecekteki gemi yolculukları için kredi verdiğini söyledi. Pandeminin hızla değişen koşulları nedeniyle, şirketin iptal taleplerine vaka bazında yaklaştığını ve mümkün olduğunca çok insanı ağırlamaya çalıştığını söyledi.

İnsanlarla ilgilenmek için buradayız ve elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz” dedi. Ama biri bize gelip gemi yolculuğuna çıkmakta rahat hissetmediği için parasını geri istediğini söylerse, o zaman ‘herhangi bir nedenle iptal’ seyahat sigortası yaptırmalarını öneririz. ”

Haziran ayında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki operasyonların yeniden başlatılmasından bu yana, birçok kruvaziyer hattı ve tur operatörü, koronavirüs nedeniyle seyahat programında değişiklik yapmak isteyen müşterilere kredi veya geri ödeme teklif ederek esnek iptal politikaları benimsedi.

Pandemiden önce Atlantic Events, her yıl 25.000’den fazla konuğu ağırladı ve dünyanın dört bir yanındaki yolcu gemilerinde ve tatil köylerinde özel gey ve lezbiyen etkinlikler düzenledi. Geçen yıl, 30. yıl dönümü gezisi de dahil olmak üzere birçok etkinliği iptal etmek veya ertelemek zorunda kaldı.

“Neredeyse iki yılı hiç gelirimiz olmadan geçirdik ve kendi kendini finanse eden küçük bir şirketiz. Hayatta kalmak büyük bir zorluktu,” dedi Bay Campbell.

Şirket geri ödeme yapmasa da, misafirlerinin sağlık ve güvenliğinin birinci önceliği olduğunu ve yeme-içme ve açık havada kalabalık alanlar dışında kapalı alanlarda maske zorunluluğu içeren Royal Caribbean’ın sağlık ve güvenlik protokollerini uygulayacağını söylüyor. . Royal Caribbean yetkilileri, Omicron varyantının son haftalarda gemilerinde vakaları artırmasına rağmen, enfeksiyonların çoğunun hafif olduğunu ve ciddi hastalığa yol açmadığını söylüyor. Yine de, artan sayıda mürettebat üyesi ve yolcunun virüse bulaşmasıyla birlikte, diğer kruvaziyer şirketleri gibi kruvaziyer şirketi de bu ay birkaç seferi iptal etti. koşullar. ”

Atlantis gemisinde rezerve edilen yolcular, bu hafta başka bir L. G. B. T seyahat şirketi tarafından yedi gecelik bir Karayip gezisi için kiralanan Celebrity Millennium yolcu gemisini yakından izliyor. Bu geminin kapasitesi 2.218 yolcuyla çok daha küçük, ancak koronavirüs vakaları C.D.C.’ye bildirildi ve bir soruşturma eşiğine ulaştı.

Andrew Dubry, Arizona’dan birkaç Atlantis yolculuğuna çıkmış bir model ve girişimcidir. Etkinliklerin bir hayranı olmasına rağmen, Facebook’u kullanarak şirketi gemi yolculuğunu iptal etmeye ve daha sonraki bir tarihe yeniden planlamaya çağırdı. Bay Dubry, “Pek çok insan paralarını geri alamadıkları için gitmek zorunda hissediyor, bu doğru değil” dedi. “Belki insanlara iptal seçeneği sunarlarsa boş olacağından endişe ediyorlar, ancak bugün 30. yıldönümleri. Neden sadece yeniden planlayıp daha iyi bir zamanda büyük eğlenceli parti yapmadıklarını anlamıyorum. ”

Koronavirüs Pandemisi: Bilinmesi Gereken Temel Şeyler

<saat/>

Kart 1/5

ABD’deki en son Covid verileri Omicron artışı, vaka sayılarının rekor seviyelere ulaşmasına ve hastaneye yatışların geçen kışki zirveyi geçmesine neden olduğu için, veriler ve erken rakamların varyantın potansiyel zararı ve Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı bölgelerinde olası zirve hakkında ne önerdiği hakkında nasıl düşüneceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Aşı zorunlulukları. Yüksek Mahkeme, Biden yönetiminin büyük işverenler için aşı veya test yetkisi uygulamasını engelledi, ancak yargıçlar, federal para alan tesislerdeki sağlık çalışanlarının aşılanmasını gerektiren daha mütevazı bir göreve izin verdi.

ABD Covid yanıtı. Başkan Biden, ABD hükümetinin Amerikalılara dağıtılmak üzere 500 milyon daha fazla test satın alacağını ve önceki satın alımını ikiye katlayacağını duyurdu. Ayrıca altı eyalette bunalmış hastanelere yardım etmek için askeri personel görevlendireceğini söyledi ve ücretsiz yüksek kaliteli maskeler sağlama sözü verdi.

Dünya çapında. İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın tecrit kurallarını ihlal eden bir partiye katıldığını kabul etmesinden sonra geleceği şüpheli. Fransa’da öğretmenler, daha fazla enfeksiyona yol açacağından korktukları, gevşetilmiş Covid testi kurallarına karşı bir günlük yürüyüş düzenlediler.

Güvende kalmak. Covid’i yaymak konusunda endişeli misiniz? Ne zaman test yapılacağına ve evde virüs testlerinin nasıl kullanılacağına (bulabiliyorsanız) ilişkin bazı temel yönergeleri izleyerek kendinizi ve başkalarını güvende tutun. İşte koronavirüs için pozitif test ederseniz yapmanız gerekenler.

Pazar günü 26. Atlantis yolculuğuna çıkacak olan Nashville’den 50 yaşındaki yetenek yöneticisi Ron Davis, gemi yolculuğunu iptal etme çağrılarının abartılı olduğunu ve eşcinsel gemi seyahatlerine yönelik damgalamanın hepsinin gerçek olduğunu varsayan damgalamayla daha da kötüleştiğini söyledi. sınırsız uyuşturucuyla dolu seks partileri.

Bay Davis, “Gezi, ne yaparsanız yapın ve herkes için bir şeyler var” dedi. “Hiç bir seks partisinin parçası olmadım, merdiven korkuluklarında hiç kokain yapmadım. Tabii, eğer istersen bulabilirsin, ama herkesin açık havada yaygın seks yapması değil. ”

Bay Davis için yaklaşan gemi yolculuğu, uçağa binmekten veya müşterilerin önceden test edilmediği yerel barında indirimli içki saatine gitmekten daha tehlikeli hissetmiyor.

“Kurşun geçirmez olduğumu düşünmüyorum ama iki kat aşılandım ve güçlendim ve dikkatliyim” dedi.

Atlantis CEO’su Bay Campbell, 30. yıl gezisinin şirket için büyük bir olay olacağını, ancak önceki yıllara göre daha kısıtlı olacağını söylüyor.

“İçinde bulunduğumuz işin tam tersini yapmak için tasarlanmış güvenlik protokolleri, duvarlar, engeller ve şeyler olacak, yani insanları bir araya getirmek” dedi.

Yine de birçok misafir için bu, 2020’de pandemi kısıtlamalarının getirilmesinden bu yana ilk büyük gezileri olacak. Bazı yolcular, evde kapalı kalan kişilerin kaybedilen zamanı telafi etmeye çalışmasını bekliyor.

Virüsü kaparsa karantinaya almak zorunda kalacağı korkusuyla biletini internetten satan 41 yaşındaki Yunanistanlı bankacı Costas Raptis, “Pek çok insan şirketten ve insan temasından mahrum kaldı” dedi. “Herkes sıkı bir şekilde parti yapacak ve bana güvenecek: Birkaç küçük Covid semptomu alırlarsa, kimseye söylemeyecekler. ”

52 Değişen Bir Dünya için Yerler

2022 listesi, dünya genelinde gezginlerin çözümün bir parçası olabileceği yerleri vurgular.

New York Times Travel’ı Takip Edin açık , Twitter ve Facebook . Ve haftalık Travel Dispatch bültenimize kaydolun bir sonraki tatiliniz için daha akıllı seyahat etme konusunda uzman ipuçları ve ilham almak için. Gelecekte bir kaçamak mı hayal ediyorsunuz yoksa sadece koltukla seyahat mi ediyorsunuz? göz atın 2022 için 52 Yer listesi .

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.