Bayram havası… Gün gün nasıl olacak

ahmetbeyler

Yeni Üye
Meteoroloji genel Müdürlüğü tarafınca yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin iç ve doğu kesitlerinin modüllü ve yer yer fazlaca bulutlu olacağı kaydedildi.

Göller Yöresi, İç Anadolu’nun batısı, Batı ve Doğu Karadeniz’in iç kesitleri, (Malatya hariç) Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Afyonkarahisar ve Kütahya etraflarının lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, başka yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor.Gece ve sabah saatlerinde Marmara’nın kuzey kıyıları ile Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis bekleniyor. Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde toz taşınımı görüleceği kestirim ediliyor.

Aktüel hava haritasına nazaran bayramın birinci gününde Marmara ve Ege kıyılarında güneş yüzünü gösterirken Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu’da yağışlar tesirini gösterecek.

SICAKLIKLAR OLAĞAN SEYRİNDE

Hava sıcaklıkların ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde devam etmesi bekleniyor.

MARMARA
Modüllü ve az bulutlu geçeceği varsayım ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzey kıyılarında yer yer pus ve sis olması bekleniyor.

EGE

Az bulutlu ve açık, iç bölümlerinin yer yer epeyce bulutlu, bu akşam saatlerinde Afyonkarahisar etrafları ile yarın (Perşembe) öğlen saatlerinden daha sonra Afyonkarahisar ve Kütahya etraflarının lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.AKDENİZ

Kesimli ve az bulutlu, iç bölümlerinin yer yer hayli bulutlu, bu akşam saatlerinde Burdur ve Isparta etrafları ile yarın bugün öğlen saatlerinden daha sonra Göller Yöresi’nin mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

İÇ ANADOLU

Kesimli ve yer yer epey bulutlu, bu akşam saatlerinde Ankara etrafları ile Çankırı’nın kuzey kısımlarının, yarın (Perşembe) öğlen saatlerinden daha sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Konya etraflarının lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

BATI KARADENİZ

Modüllü ve az bulutlu, yer yer hayli bulutlu, bu akşam saatlerinde Kastamonu etrafları ile yarın (Perşembe) öğlen saatlerinden daha sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu etraflarının lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kıyı kesitlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Modüllü ve yer yer fazlaca bulutlu, bu akşam saatlerinde Gümüşhane’nin batı etrafları ile yarın (Perşembe) öğlen saatlerinden daha sonra Doğu Karadeniz’in iç kesitlerinin mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kıyı bölümlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Kesimli ve yer yer fazlaca bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin güneydoğusu, Bingöl ve Erzurum etrafları ile yarın (Perşembe) öğlen saatlerinden daha sonra Malatya hariç bölge genelinin lokal sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.GÜNEYDOĞU ANADOLU

Modüllü ve az bulutlu, doğusunun yer yer epey bulutlu, bu akşam saatlerinde Mardin ve Siirt etrafları ile yarın (Perşembe) öğlen saatlerinden daha sonra Diyarbakır, Batman, Mardin ve Siirt etraflarının mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Bölgenin güney kesitlerinde yer yer toz taşınımı bekleniyor.

BAYRAMDA İSTANBUL DA HAVA DURUMU

Bayram boyunca İstanbul’da hava durumu şöyle:

Pazar (Arefe günü): 18 derece kesimli bulutlu

Pazartesi:18 derece modüllü bulutlu

Salı: 16 derece sağanak yağışlıÇarşamba: 18 derece kesimli bulutlu

BAYRAMDA ANKARA DA HAVA DURUMU

Bayram boyunca Ankara’da hava durumu şöyle:

Pazar (Arefe günü): 16 derece sağanak yağış

Pazartesi: 19 derece fazlaca bulutlu

Salı: 17 derece sağanak yağış