Altınordu Teknik Yöneticisi Ufuk Kahraman’dan açıklama

amerikali

Yeni Üye
Spor Toto 1’inci Lig gruplarından Altınordu’da Hüseyin Eroğlu’nun yerine teknik yöneticilik vazifesine getirilen Ufuk Kahraman, kulüpte birebir ideoloji üzerinde epey çalışacaklarını lisana getirdi. Lider Seyit Mehmet Özkan’ın 1997 yılında birinci kere görüştüklerinde kendisine, “Ufuk hocam çelik üzere olmalısın” söylemiş olduğini hatırlatan Ufuk Kahraman, “Bugün yeniden kendisiyle görüştüğümde birebir cümleleri bir kere daha bana söylemiş oldu. Ben de onu yanıltmadığımı düşünüyorum” diye konuştu.

Altınordu’nun 45 yaşındaki yeni teknik yöneticisi, “Misyon gereği bu ülke topraklarının çocuklarına imkan sağlayıp yetenekli çocukların evvel kendi kulübümüzde daha sonra da yurt haricinde ülkemizi temsil etmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Uzun yıllardır çalıştığım Hüseyin Eroğlu’dan bayrağı devraldım. Liderimiz Seyit Mehmet Özkan’ın önderliğinde 13 yıldır bu işe baş koyduk. Hüseyin hocama muvaffakiyetler diliyorum. Artık burada Seyit Mehmet Özkan ile birlikte tıpkı ideoloji üzerinde epey çalışacağız” dedi.

ÖZKAN: KÜLTÜR OLUŞTURMAYA ÇALIŞACAĞIZ

Altınordu Kulübü olarak kıymet yaratmaya ve kültür oluşturmaya devam ettiklerini lisana getiren Lider Seyit Mehmet Özkan, “Hüseyin hocanın yerine bayrağı artık grup antrenörümüz Ufuk Kahraman devraldı. Ufuk hoca Cengiz Ünder, Barış Alıcı ve Kerim Alıcı üzere biroldukca ismin futbola kazandırılmasında büyük hisse sahibi oldu. Artık sıra Ufuk Kahraman hocamızda. Üç yıl daha sonra diyeceğiz ‘Ufuk hocam sen de artık oldun. Sen de dünya pazarına teknik yönetici olarak git’ bir kültürü bu biçimde oluşturmaya çalışacağız. Birebir teknik grup olarak yolumuza devam ediyoruz. Altınordu daima bu biçimde olacak. Dışarıya bakmayacağız, dışarıda gözümüz olmayacak. Kendi kıymetlerimizi oluşturmaya devam edeceğiz” yorumu yaptı.

YILLARCA İZMİR KULÜPLERİNDE VAZİFE YAPTI

Ufuk Kahraman, futbol ömrüne İzmirspor altyapısında başlayıp, 1994 yılında profesyonel oldu. daha sonrasında sırası ile Salihlispor, Bucaspor, Manisaspor,Göztepe ve Bergama’da oynayan Kahraman, 2003 yılında etkin futbolu bıraktı. Antrenörlük yaşantısı 2004 yılında İzmirspor’da başlayıp 6 yıl burada çalışan genç teknik adam, bu esnada Manisa Celal Bayar Üniversitesi BESYO Antrenörlük kısmından mezun oldu. 2010-12 yılları ortası Bucaspor’da çalışan, 2011-12 döneminde U15 ekibi ile Türkiye üçüncülüğü yaşayan Kahraman, UEFA Pro Lisansı sahibi. Kahraman, yıllardır Altınordu’da Hüseyin Eroğlu’nun yardımcılığını yaptı.