Altınordu Teknik Yöneticisi Ufuk Kahraman: “Biroldukca gencimiz düzgün noktalara gelecek.”

amerikali

Yeni Üye
Spor Toto 1’inci Lig takımlarından Altınordu’da 10 yıl misyon yapan Hüseyin Eroğlu’nun yerine teknik yöneticilik nazaranvine getirilen Ufuk Kahraman, “Ekibimle, Altınordu FK’nın belirlemiş olduğu misyon ve vizyon ile çalışmaya devam edip bu toprakların çocuklarına evvel kulübümüzde, daha sonra da yurt haricinde onların ülkemizi temsil etmeleri için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Kulübün resmi internet sitesinde yer alan yazısında senelerca yardımcı antrenörlüğünü yaptığı Hüseyin Eroğlu’na teşekkür eden Ufuk Kahraman, “Hüseyin hoca esasen Altınordu ile özdeşleşen bir isimdi, artık yeni bir yola çıktı. Senin bıraktığın emaneti daha düzgün yerlere taşıyacağımıza hiç kuşkun olmasın. Altınordumuza ve bana kattığın her bedel için teşekkürler” iletisi verdi.

2012 yılından beri Altınordu A ekibinde antrenör olarak nazaranv yaptığını ve UEFA Pro Lisans sahibi olduğunu belirten Altınordu Teknik Yöneticisi Ufuk Kahraman, “Şimdi artık A kadromuzun başarısı için pahalı grubum ile bir arada ter dökeceğim. Misyonumuzun açılımındaki ‘bu toprakların çocuklarına spor yaptırmak’ cümlesinin altını doldurmak istiyorum. Türkiye’de ve dünyada örnek gösterilen bir tesisleşmeye sahibiz. Çok değer verdiğimiz Altınordu Futbol Akademisi’ni A kadromuzun oyuncusu deposu olarak niteliyorum. A ekibimizin iskeletini oluşturduğumuz Öz Kaynak Sistemi oyuncularımız bizim geleceğimiz, biz de bu geleceğe en âlâ biçimde sahip çıkmak için onları yerinde izleyip gelişimlerini her vakit takip ettik ve etmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

“BİRÇOK GENCİMİZ ÂLÂ NOKTALARA GELECEK”

Türk futboluna yeni yetenekler kazandıracaklarını tabir eden Altınordu Teknik Yöneticisi Ufuk Kahraman, “Geçmiş senelerda nasıl buradan Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Berke Özer, Ravil Tagir, Oğulcan Ülgün, Barış ve Kerim Alıcı, Burak İnce, Enis Destan çıktıysa; bundan daha sonra da Emircan Gürlük, Sami Satılmış, Furkan Metin, Serhat Öztaşdelen ve daha biroldukça genç yeteneklerimiz epey güzel noktalara gelecektir. Altınordu tertibi olarak Öz Kaynak Sistemi’nin Türk futbolunun geleceği olduğu farkındalığını herkese aşılamak için var gücümüz ile çalışmaya devam ediyoruz. Türk gençlerine inanıyor, güveniyor, onlara fırsat eşitliği sağlıyor ve ‘Yerelden Evrensele’ mottomuzu yerine getirmeye çalışıyoruz” tabirlerine yer verdi.