Ahmet Ağaoğlu’dan yabancı sayısı sözleri!

amerikali

Yeni Üye
TFF Başkanlığıyla ilgili konuşan Ahmet Ağaoğlu, “TFF Başkanlığı için beklenen adaylarla bir görüşme yapacağız. Şu anda ismi zikredilen iki lider adayımız var fakat resmi olarak adaylıklarını açıklamadılar.

Adaylıklarını açıklayan liderlerle bir arada Kulüpler Birliği’nde bir toplantı yaparak, ülke futbolunun meselelerini konuşup tahlil tekliflerini kendilerinden aldıktan, kendi içimizde değerlendirdikten daha sonra, Kulüpler Birliği olarak yol haritası çizeceğimiz konusunda fikir birliğine vardık.” dedi.

“YABANCI HUDUDU NE OLACAK?”
Türk futbolunun acil çözülmesi gereken meseleleri olduğunu vurgulayan Ağaoğlu, “Transfer penceresi 17 Haziran olarak belirtildi. 14/8 mi olacak 12/7 mi olacak. Bu günü geldiğinde karar verilecek bir olay değil.

TFF Başkanlığıyla ilgili konuşan Ahmet Ağaoğlu, “TFF Başkanlığı için mümkün adaylarla bir görüşme yapacağız. Şu anda ismi zikredilen iki lider adayımız var fakat resmi olarak adaylıklarını açıklamadılar.

Adaylıklarını açıklayan liderlerle birlikte Kulüpler Birliği’nde bir toplantı yaparak, ülke futbolunun meselelerini konuşup tahlil tekliflerini kendilerinden aldıktan, kendi içimizde değerlendirdikten daha sonra, Kulüpler Birliği olarak yol haritası çizeceğimiz konusunda fikir birliğine vardık.” dedi.

“YABANCI HUDUDU NE OLACAK?”
Türk futbolunun acil çözülmesi gereken sıkıntıları olduğunu vurgulayan Ağaoğlu, “Transfer penceresi 17 Haziran olarak belirtildi. 14/8 mi olacak 12/7 mi olacak. Bu günü geldiğinde karar verilecek bir olay değil.

Planlamasını öncesinden yapan kulüplerin uzaklık kat ettiğini daima söylemiş olduk. Bu planlamanın kıymetini söylemiş olduk.

3 haftadan kısa bir süre kaldı. Hala sonuca ulaşamamış yayın ihalesi konusu var.

Bu yalnızca bizi değil yayıncı kuruluşu da ilgilendiren bir sorun. Liglerin başlamasına 2 ay kalmış.

Planlamasını önce yapan kulüplerin aralık kat ettiğini daima söylemiş olduk. Bu planlamanın kıymetini söylemiş olduk.

3 haftadan kısa bir süre kaldı. Hala sonuca ulaşamamış yayın ihalesi konusu var.

Bu yalnızca bizi değil yayıncı kuruluşu da ilgilendiren bir sorun. Liglerin başlamasına 2 ay kalmış.

Yayıncı kuruluş da kendi hesabını, pazarlama planını yapmak zorunda.

Ön eleme oynayacak kulüpler var, dönemi erken açmak zorundalar. Haziranın sonunda ön elemeye başlayacak ekip, 17 Haziran’da alınacak kararla takımına yabancı oyuncu mu katacak yoksa takımındaki yabancılarla vedalaşmak zorunda mı kalacak?” sözlerini kullandı.

Yayıncı kuruluş da kendi hesabını, pazarlama planını yapmak zorunda.

Ön eleme oynayacak kulüpler var, dönemi erken açmak zorundalar. Haziranın sonunda ön elemeye başlayacak grup, 17 Haziran’da alınacak kararla takımına yabancı oyuncu mu katacak yoksa takımındaki yabancılarla vedalaşmak zorunda mı kalacak?” tabirlerini kullandı.

“KULÜPLERİN MENFAATİNİ DÜŞÜNECEĞİZ”
Kulüplerden bir yaklaşım bekliyorlarsa, kendilerini davet ederek planlarını, projelerini, mevcut problemlere ne tahlil getireceklerini öğreneceğiz.

Adaylarla ilgili rastgele bir önyargı yok. Kulüplerin menfaati doğrultusunda hareket etme sonucu aldık.” biçiminde konuştu.

“PROFESYONAL YAPIYA GEÇİLMELİ”
Ahmet Ağaoğlu son olarak, “Benim Kulüpler Birliği başkanlığı için tutumum muhakkak. Bir profesyonel yapıya geçilmeli ve acilen o yapıya geçilmesi noktasında ben lider oldum.

“KULÜPLERİN MENFAATİNİ DÜŞÜNECEĞİZ”
Kulüplerden bir yaklaşım bekliyorlarsa, kendilerini davet ederek planlarını, projelerini, mevcut problemlere ne tahlil getireceklerini öğreneceğiz.

Adaylarla ilgili rastgele bir önyargı yok. Kulüplerin menfaati doğrultusunda hareket etme sonucu aldık.” biçiminde konuştu.

“PROFESYONAL YAPIYA GEÇİLMELİ”
Ahmet Ağaoğlu son olarak, “Benim Kulüpler Birliği başkanlığı için tutumum aşikâr. Bir profesyonel yapıya geçilmeli ve acilen o yapıya geçilmesi noktasında ben lider oldum.

Eylül, ekim, haydi kasım dedik. Ocakta yapılan görüşmede profesyonel yapı için erken diyenler oldu, birçok lider profesyonel yapıyı çabucak istiyor aslında.

Ben bu misyonu uzun mühlet yapmak için gelmedim. Ben de geçenlerde açık ve net söz ettim.

Büyük ihtimalle TFF seçimlerini takip eden 2-3 gün içerisinde yeni idaresi ve yeni liderin seçilmesi tarafında hareket edeceğiz.” diyerek kelamlarını noktaladı.

Eylül, ekim, haydi kasım dedik. Ocakta yapılan görüşmede profesyonel yapı için erken diyenler oldu, birden fazla lider profesyonel yapıyı çabucak istiyor aslında.

Ben bu bakılırsavi uzun mühlet yapmak için gelmedim. Ben de geçenlerde açık ve net tabir ettim.

Büyük ihtimalle TFF seçimlerini takip eden 2-3 gün içerisinde yeni idaresi ve yeni liderin seçilmesi istikametinde hareket edeceğiz.” diyerek kelamlarını noktaladı.