Adrese teslim takım: Tek aday AKP Gençlik Kolları Üyesi oldu

ahmetbeyler

Yeni Üye
Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü, 1 Ağustos 2022 tarihinde Edremit Meslek Yüksek Okulu İnşaat Mühendisliği alanında öğretim bakılırsavlisi takımı için ilan yayımladı. 23 Ağustos 2022 tarihinde iptal edilip 3 Kasım’da bir daha yayımlanan ilanın ön kıymetlendirme neticelerina bakılırsa, AKP Gençlik Kolları MKYK Üyesi ve Balıkesir Altıeylül Belediyesi’nin AKP’li Meclis Üyesi Muhammed Zahid Bayram 9’uncu sırada yer aldı.

Üniversitenin 24 Ağustos’ta gerçekleştireceği giriş imtihanından bir gün evvel, “Üniversitemiz Edremit Meslek Yüksekokulu İnşaat Kısmı İnşaat Teknolojisi Programı Öğretim vazifelisi takım ilanı kamu faydası, hizmet gerekleri ile görülen gerek üzerine iptal edilmiştir” denilerek ilan üniversite tarafınca iptal edildi. İptal edilen ilanın kurallarında, “İnşaat Mühendisliği lisans mezunu olup İnşaat Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olup alanında 3 yıl deneyime sahip olmak” tabirleri yer aldı.

ÖZEL KURALLA İLAN

Rektörlük, 3 Kasım 2022 tarihinde Edremit MYO tıpkı kısım için bir daha bir ilan yayımlandı. Bu ilanda, “inşaat mühendisliği lisans mezunu olup, inşaat mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Alanında 3 yıl deneyime ve yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimine sahip olmak. Balistik beton üzerine çalışmış olmak” kaideleri yer aldı.

İlanın ön kıymetlendirme kararı ise 21 Kasım 2022 tarihinde belirtildi. Buna nazaran, kuralları sadece bundan evvelki ilanın ön kıymetlendirme neticelerinda 9’uncu sırada yer alan Muhammed Zahid Bayram sağladı. Bayram üniversitenin giriş imtihanına tek başına girecek.

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü’nün 3 Kasım 2022 tarihinde yayımladığı ilan sırasında, 3 ile 5 Kasım içinde gerçekleşen 4. Memleketler arası Mühendislik Bilimleri ve Multidisipliner Yaklaşımlar Kongresi’nde, “Çok Kancalı Çelik Lif kullanmasının Ultra Yüksek Performanslı Lifli Betonun Balistik Direncine Etkisi” başlıklı bildiriyi Muhammed Zahid Bayram iki akademisyenle birlikte sundu.

Birgün’den Berkay Sağol’un haberine göre, 2017 yılında AKP Balıkesir Vilayet Gençlik Kolları Başkanlığı nazaranvine getirilen Bayram, 2018 yılında tekrar AKP Balıkesir Vilayet Gençlik Kolları Lideri olarak seçildi. 2019 yılında yapılan mahallî seçimlerde AKP’li Balıkesir Altıeylül Belediyesi’ne AKP Meclis Üyesi olarak seçildi. 2021 yılında bir daha AKP Balıkesir Vilayet Gençlik Kolları Başkanlığına seçilen Bayram, 15 Mart 2021 tarihinde düzenlenen AKP’nin 6’ncı Olağan Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi’nde MKYK üyesi olarak seçildi. 2016 yılında Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun olan Bayram, 2019 yılında Balıkesir Üniversitesi Yapı Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.