Z Kuşağı, elektrikli otomobiller ve E-Prix kullanıyor: 3.0 sürücüleri için Jaguar formülü

bilimsel

Üye
ROMA – Gençler, elektriğin geleceğin elçileri. Jaguar ve Lifegate tarafından yürütülen ve öğretmenleri ve öğrencileri yeşil geçiş konusunda bilinçlendirmek ve bu geçişi yavaşlatan yanlış mitleri ortadan kaldırmak amacıyla üst üste üçüncü yıldır lise kurumlarına giren “E-eğitim 3.0” projesine bakın. 9. Sürdürülebilir Yaşam Tarzı Gözlemevi'nin verilerine göre (LifeGate tarafından her yıl 18-24 yaş arası 800 vakadan oluşan temsili bir örnek üzerinde yürütülen araştırma) görüşülenlerin %77'si elektrikli araç satın alınmasına yönelik daha fazla teşvik görmek istiyor.

“E-eğitim 3.0” halihazırda Cenova'da durdu ve Nisan ile Mayıs ayları arasında Milano, Torino, Monza, Brescia, Bergamo, Verona, Roma ve Napoli'ye ulaşacak. Misyon, çevre sorununu, elektriğe dönüşümle ilgili soruları doğrudan yanıtlayan bir “bir günlük öğretmen” ile bağlamsallaştırmaktır. Sahte haberleri açıklığa kavuşturmanın ve bunlarla mücadele etmenin değerli bir araçla donatılmış bir yolu: “Yalanlar!”. Kılavuz, hangi bilgilerin kesin olduğunu ve önyargısız bir şekilde doğrulandığını vurgulamaktadır. Geçen yılki versiyonuyla karşılaştırıldığında iklim krizi, yenilenebilir enerji, döngüsel ekonomi, sürdürülebilir moda, tarımsal ekoloji ve biyolojik çeşitliliğin korunması gibi konularla zenginleştirildi.

Sadece değil. “E-eğitim 3.0”, Jaguar'ın 2016 yılından bu yana katıldığı E-Prix'te temaya ilişkin çalışmaların oluşturulması ve çocukların doğrudan müdahalesiyle en çok hak eden fikirlerin ödüllendirilmesini içeriyor. Misano etabının ardından, Londra E-prix'inden (20 ve 21 Temmuz) doğrudan uçma imkanı da olacak.

Jaguar Land Rover Italia CEO'su Marco Santucci, “Jaguar Land Rover Italia, bu geçiş anında gelecek nesiller için sürdürülebilirlik ve elektrifikasyon konularında bir ilham ve eğitim kaynağı olmayı hedefliyor” diyor. Sürdürülebilir yaygınlaştırmanın, sürmekte olan değişimin baş kahramanı olmasını istiyoruz: gençlerden başlayarak tüm toplumu kapsaması gereken, aynı zamanda çevresel ve sosyal bir zorluk.”

Aslında Jaguar, Formula E ile geleceğin ekolojik otomobilleri için çözümler yaratmaya hazır teknolojileri yıllardır test ediyor. CEO'nun deyimiyle “çevresel bir zorluk” ve okullarda sürdürülebilirlik farkındalığını artırmak için sergi salonlarını ve profesyonelleri de kapsayacak paralel çalışmaları buna ekliyor. Amaç: Sürücülerin farklı yaşam tarzlarını araştırmak, değişim motivasyonunu artırmak ve gelişen bir müşterinin gelişimine katkıda bulunmak.