TRABZONSPOR HABERLERİ: Bakasetas ve Siopis’ten Hamsik’e övgü dolu sözler!

amerikali

Yeni Üye
Karadeniz devinin 2 Yunan oyuncusu Bakasetas ve Siopis, Betarades isimli Youtube kanalına konuştu. Fotomaç’ın haberine bakılırsa; İki oyuncu da Marek Hamsik’e övgüler yağdırdı. Bakasetas, 34 yaşındaki Slovak dünya yıldızı için “Hamsik gruba benden 10 gün daha sonra katılmıştı. bu biçimde bir oyuncunun gelmesi aslına bakarsanız ilgi çeker lakin yaşadıklarım benim için de sürpriz oldu. Geldiğinde hepimizin ismini biliyordu. Bir noktada dünyanın en uygun 20 oyuncusu içinde olmalıydı. Bizimle rastgele konuşuyordu. Ben ise kendi kendime ‘bu kadar kusursuz bir şey olamaz’ diyordum” diye konuştu.

HER ŞEYİNİ VERİYOR

Bakasetas, maç evvelce Hamsik ile epeyce fazla vakit geçiremediklerini de belirterek, “hiç bir şeyde yanılgı yapmamaya çalışıyor. Yalnızca idmanda değil, hiç bir yerde. Beni hakikaten de futbola motive ediyor. Motivasyonumu yeterlice artırıyor. 34 yaşında lakin tutkusunu asla kaybetmedi. Bunu net bir biçimde bakılırsabiliyorum. Bu kadar yıl niye bu kadar üst düzeyde kaldığı açık. İdmanda her şeyini veriyor. Ziyadesiyle çalışkan. O bir rol model. Hareketlerini izliyorum. Oyun stilini uyarlıyorum. O başarılı ve izlenmesi gereken bir yol” dedi.

Bakasetas: O bir rol model. Hareketlerini izliyorum. Oyun biçimini uyarlıyorum. O başarılı ve izlenmesi gereken bir yol. Beni futbola motive ediyor, mükemmel bir futbolcu.

Siopis: İki ayağını da kullanıyor. Bunu daha evvel görmemiştim. Sol bacağıyla sağ tarafa, sağ bacağıyla da sol tarafa hür vuruşlar yapabiliyor. Çok yetenekli.

ALKIŞLAR HAMSIK’E

Trabzonspor’un dünyaca ünlü futbolcusu Marek Hamsik uzun sakatlık sürecinin akabinde daha evvelki formuna geri dönmek için çabalıyor. Fizikî gücünü artırmak isteyen 34 yaşındaki Slovak orta saha müsaade gününde bile özel çalışma gerçekleştirdi.

BURASI MÜKEMMEL

Bakasetas, Siopis’in gelişiyle daha da rahatladığını belirtti. 28 yaşındaki yıldız, “Geçen yıl Manolis gelmedilk evvel biraz zordu. O gelince rahatladım. Şahsen beni keyifli eden kusursuz bir kulüp Trabzonspor. Her şey hayli organize, üst seviye. Buraya geldik, mesleğimizde bir adım öne geçmek istedik” diye konuştu.

İNANILMAZ KALİTELİ

“Marek Hamsik’in inanılmaz bir kalitesi var. İki ayağını da kullanıyor. Bunu daha evvel görmemiştim. Sol bacağıyla sağ tarafa özgür vuruşlar yapabiliyor. Ve birebirini başka tarafa da yapabiliyor. Hareketleri sıradan, bir tarzı var. Tam bir profesyonel. Daha birinci günden adımı biliyordu. Ekipteki her insanın ismini bilir. Ben ise hâlâ herkese ‘kardeş’ diyorum. Zira isimleri ezberlemekte zorlanıyorum.”