TRABZONSPOR HABERLERİ: Anthony Nwakaeme’den kontrat açıklaması!

amerikali

Yeni Üye
Romanya’nın Petrolul Ploiesti ve Universitatea Cluj, İsrail’in Hapoel Raanana ve Papoel Beer Sheva kadrolarında forma giydikten daha sonra 2018 yılında Trabzonspor’a transfer olan Nwakaeme, bordo-mavili kulüpte 4. dönemini tamamlıyor.

Geçtiğimiz aylarda Trabzon’a heykeli dikilen ve bu dönem ise Karadeniz takımında attığı 12 golle en parlak periyodunu yaşayan Nijeryalı futbolcu, şampiyonluk sürecini ve ekipteki geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

“ASLA TESADÜF YAPITI GELEN BİR ŞAMPİYONLUK DEĞİL”

Şampiyonluğu hak ettiklerini aktararak kelamlarına başlayan Nwakaeme, “Bu kent, bu beşerler ve taraftar kümeleri futbolun direkt ortasında, Trabzonspor’u içlerinde hisseden beşerler. Trabzonspor’u ne kadar sevdiklerini ve Trabzonspor’un ne kadar kazanmasını istediklerini biliyoruz. Kaybettiğimiz maçlarda dahi kazanabilmemiz için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Biz de bu sene şampiyon olarak bu memnunluğu onlara vermiş olduk. Şampiyonluk asla tesadüf yapıtı gelen bir şampiyonluk değil zira bunun uğruna epey savaştık. Bu şampiyonluğu hakikaten hak ettik” tabirlerini kullandı.

Romanya’nın Petrolul Ploiesti ve Universitatea Cluj, İsrail’in Hapoel Raanana ve Papoel Beer Sheva ekiplerinde forma giydikten daha sonra 2018 yılında Trabzonspor’a transfer olan Nwakaeme, bordo-mavili kulüpte 4. dönemini tamamlıyor.

Geçtiğimiz aylarda Trabzon’a heykeli dikilen ve bu dönem ise Karadeniz grubunda attığı 12 golle en parlak devrini yaşayan Nijeryalı futbolcu, şampiyonluk sürecini ve ekipteki geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.

“ASLA TESADÜF YAPITI GELEN BİR ŞAMPİYONLUK DEĞİL”

Şampiyonluğu hak ettiklerini aktararak kelamlarına başlayan Nwakaeme, “Bu kent, bu beşerler ve taraftar kümeleri futbolun direkt ortasında, Trabzonspor’u içlerinde hisseden beşerler. Trabzonspor’u ne kadar sevdiklerini ve Trabzonspor’un ne kadar kazanmasını istediklerini biliyoruz. Kaybettiğimiz maçlarda dahi kazanabilmemiz için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Biz de bu sene şampiyon olarak bu memnunluğu onlara vermiş olduk. Şampiyonluk asla tesadüf yapıtı gelen bir şampiyonluk değil zira bunun uğruna hayli savaştık. Bu şampiyonluğu sahiden hak ettik” tabirlerini kullandı.

“KONYASPOR MAÇI KIRILMA MAÇIMIZDI”

“Aslında her kazandığınız maçtan daha sonra, ‘Bu iş bitti demek, şampiyon olduk demek’ fazlaca kolay değildir” diyen Nwakaeme, “bu biçimde bir maç söylememi isterseniz içerde oynadığımız Konyaspor maçı. O maça çıkarken biz birinci sıradaydık ve Konyaspor ikinci durumdaydı. Bizle birlikte kupa çabası veren gruptu. O maçı kazandıktan daha sonra ben nitekim şampiyon olabileceğimizi inanmıştım. Zira bizim açımızdan hayli değerli bir müsabakaydı” formunda konuştu.

“ÇOK BÜYÜK BİR FARK VAR”

2018 yılında Trabzonspor’a gelen Nwakaeme ile şimdiki içinde hayli büyük bir fark olduğunu da belirten deneyimli oyuncu, “Çok şey gördüm, hayli şey öğrendim, hayli şeyi de deneyim edinme fırsatım oldu. 2018 yılındaki benle şu an yanınızda duran 2022’de benle büyük bir fark var. Burada fazlaca şey öğrendim” diye konuştu.

“FUTBOL İÇİN DOĞMUŞ BİRİ OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM”

İşine odaklı bir insan olduğunu lisana getiren Nwakaeme, “Sezon devam ederken epey düz yaşamaya çalışıyorum. Zira genelde meskenden idmanlara, idmanlardan daha sonrada meskene gitmeyi tercih ediyorum. Bu iş için doğduğumu düşünüyorum ve bu işi de en güzel biçimde yapmaya çalışıyorum. Trabzon bir futbol kenti ve şayet Trabzon’daysanız biliyorsun ki futbol oynamak için buradasınız. Ben işimi en uygun biçimde yapmaya çalışıyorum. Zira burada olduğum periyotlarda işime ziyan getirecek davranışlar içine girerek yedek kulübesinde beklemek yahut gruba yardımcı olamamak üzere bir durumla karşı karşıya kalmamak için özel hayatımda hayli bir şey yapmıyorum aslında. Markete gidip alışveriş yaptıktan daha sonra da idmanlar bittikten daha sonra da konutunda dinlenmeye giden biriyim. Özel ömrümde epeyce fazla bir şey yok aslında” cümlelerine yer verdi.

“KONYASPOR MAÇI KIRILMA MAÇIMIZDI”

“Aslında her kazandığınız maçtan daha sonra, ‘Bu iş bitti demek, şampiyon olduk demek’ epeyce kolay değildir” diyen Nwakaeme, “bu biçimde bir maç söylememi isterseniz içerde oynadığımız Konyaspor maçı. O maça çıkarken biz birinci sıradaydık ve Konyaspor ikinci durumdaydı. Bizle birlikte kupa çabası veren gruptu. O maçı kazandıktan daha sonra ben hakikaten şampiyon olabileceğimizi inanmıştım. Zira bizim açımızdan fazlaca kıymetli bir müsabakaydı” formunda konuştu.

“ÇOK BÜYÜK BİR FARK VAR”

2018 yılında Trabzonspor’a gelen Nwakaeme ile şimdiki içinde epey büyük bir fark olduğunu da belirten deneyimli oyuncu, “Çok şey gördüm, hayli şey öğrendim, epey şeyi de deneyim edinme fırsatım oldu. 2018 yılındaki benle şu an yanınızda duran 2022’de benle büyük bir fark var. Burada fazlaca şey öğrendim” diye konuştu.

“FUTBOL İÇİN DOĞMUŞ BİRİ OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYORUM”

İşine odaklı bir insan olduğunu lisana getiren Nwakaeme, “Sezon devam ederken epeyce düz yaşamaya çalışıyorum. Zira genelde konuttan idmanlara, idmanlardan daha sonrada konuta gitmeyi tercih ediyorum. Bu iş için doğduğumu düşünüyorum ve bu işi de en âlâ biçimde yapmaya çalışıyorum. Trabzon bir futbol kenti ve şayet Trabzon’daysanız biliyorsun ki futbol oynamak için buradasınız. Ben işimi en yeterli biçimde yapmaya çalışıyorum. Zira burada olduğum periyotlarda işime ziyan getirecek davranışlar içine girerek yedek kulübesinde beklemek yahut gruba yardımcı olamamak üzere bir durumla karşı karşıya kalmamak için özel hayatımda hayli bir şey yapmıyorum aslında. Markete gidip alışveriş yaptıktan daha sonra da idmanlar bittikten daha sonra da konutunda dinlenmeye giden biriyim. Özel ömrümde epeyce fazla bir şey yok aslında” cümlelerine yer verdi.

“BURADA MEMNUNUM VE KALMAK İSTİYORUM”

Trabzon’a fazlaca alıştığını ve kentte keyifli olduğunu tabir eden Anthony Nwakaeme, kadroda kalmak istediğini vurgulayarak kelamlarını şöyleki sürdürdü:

4 yıldır buradayım. Buraya alışmış durumdayım. Buradaki insanlara alışmış durumdayım. Herkese alışmış durumdayım. Beşerler bana fazlaca yeterli davranıyor. Olağan sokağa çıktığınızda size en epeyce keyifli edenlerden bir tanesi insanların sizin oynadığınız futbolu, kadrolarına yaptığınız katkıyı takdir ediyor olmaları. Bunu da görmek beni fazlaca memnun ediyor. kimi vakit beşerler sizin hakkınızda yanlış fikirlere sahip olabiliyor. Zira ben çok fazla konuşmayı yeğleyen biri değilim.

Tercih ettiğim futbolumun benim adıma konuşması. Her vakit şunu söylerim; insanların yaptığı işler kendi ağızlarından daha fazla konuşmalıdır. İşler göstermelidir, anlatmalıdır. Benim durumum da bu biçimde. Buradaki görüşmeler Trabzonspor, ben ve lider içinde devam ediyor. Olağan burada memnunum ve kalmak istiyorum. Görüşmeler var ve görüşmelerin sonunda neler olacağını daima birlikte bakılırsaceğiz.

“BURADA MEMNUNUM VE KALMAK İSTİYORUM”

Trabzon’a hayli alıştığını ve kentte memnun olduğunu tabir eden Anthony Nwakaeme, grupta kalmak istediğini vurgulayarak kelamlarını şöyleki sürdürdü:

4 yıldır buradayım. Buraya alışmış durumdayım. Buradaki insanlara alışmış durumdayım. Herkese alışmış durumdayım. Beşerler bana epeyce güzel davranıyor. Olağan sokağa çıktığınızda size en epey memnun edenlerden bir tanesi insanların sizin oynadığınız futbolu, gruplarına yaptığınız katkıyı takdir ediyor olmaları. Bunu da görmek beni epeyce memnun ediyor. kimi vakit beşerler sizin hakkınızda yanlış fikirlere sahip olabiliyor. Zira ben çok fazla konuşmayı yeğleyen biri değilim.

Tercih ettiğim futbolumun benim adıma konuşması. Her vakit şunu söylerim; insanların yaptığı işler kendi ağızlarından daha fazla konuşmalıdır. İşler göstermelidir, anlatmalıdır. Benim durumum da bu biçimde. Buradaki görüşmeler Trabzonspor, ben ve lider içinde devam ediyor. Olağan burada memnunum ve kalmak istiyorum. Görüşmeler var ve görüşmelerin sonunda neler olacağını daima birlikte nazaranceğiz.

“ABDULLAH AVCI KUSURSUZ BİR İNSAN”

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı ile epeyce düzgün bağlantıları olduğunu hatırlatan 33 yaşındaki futbolcu, “Hocamızla fazlaca düzgün bir ilgimiz var. Kendisi epeyce âlâ bir insan, beraberinde da fazlaca zeki birisi. Şahane bir insan olduğunu da bakılırsabiliyorsunuz aslına bakarsan. Her maçtan evvel size neler yapmanız gerektiğini, rakibin neler yapabileceğini, maçta neler olacağını size bir bir anlatan bir insan. Onun ismine da epeyce memnunum, şampiyonlukta daima birlikte bütün kent epey memnun olduk” dedi.

“PARAYI SORUN EDECEK SON İNSANIM”

Nwakaeme, sevgi ve hürmetin paradan hayli daha kıymetli olduğunu savunarak, şunları söylemiş oldu:

Taraftarlarımıza şu bildirisi vermek istiyorum; Nwakaeme sizleri seviyor, Nwakaeme bu kadrosu seviyor. İnsanların konuştuklarını, benim hakkımda neler söylemiş olduklerini duyuyorum. Hoş şeyler de var. Örnek olarak insanların bana söylemiş olduği şeylerden bir tanesi; ‘top senin ayağına geldiğinde stadyumda taraftarlar ayağa kalkıyorlar ve bu insanların senin bir şeyler yapabileceğini biliyor. Bunu duyabilmek bir oyuncu için nitekim epeyce hoş. Bu beni memnun ediyor fakat hakkımda söylenen birtakım şeyler de var.

“ABDULLAH AVCI OLAĞANÜSTÜ BİR İNSAN”

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı ile epeyce uygun alakaları olduğunu hatırlatan 33 yaşındaki futbolcu, “Hocamızla fazlaca yeterli bir bağlantımız var. Kendisi epeyce âlâ bir insan, hem de da fazlaca zeki birisi. Kusursuz bir insan olduğunu da nazaranbiliyorsunuz aslına bakarsanız. Her maçtan evvel size neler yapmanız gerektiğini, rakibin neler yapabileceğini, maçta neler olacağını size bir bir anlatan bir insan. Onun ismine da epeyce memnunum, şampiyonlukta daima birlikte bütün kent hayli memnun olduk” dedi.

“PARAYI SORUN EDECEK SON İNSANIM”

Nwakaeme, sevgi ve hürmetin paradan hayli daha değerli olduğunu savunarak, şunları söylemiş oldu:

Taraftarlarımıza şu bildirisi vermek istiyorum; Nwakaeme sizleri seviyor, Nwakaeme bu ekibi seviyor. İnsanların konuştuklarını, benim hakkımda neler söylemiş olduklerini duyuyorum. Hoş şeyler de var. Örnek olarak insanların bana söylemiş olduği şeylerden bir tanesi; ‘top senin ayağına geldiğinde stadyumda taraftarlar ayağa kalkıyorlar ve bu insanların senin bir şeyler yapabileceğini biliyor. Bunu duyabilmek bir oyuncu için nitekim çok hoş. Bu beni keyifli ediyor lakin hakkımda söylenen birtakım şeyler de var.

Önemli olan şeyin para olması üzere, zira ben bu biçimde bir insan değilim. Sevgi ve hürmetin paradan hayli daha değerli olduğunu biliyorum. Meselemin para olduğunu söyleyenler olmuş. Benim asla parayla bu biçimde bir ilgim yok. bu biçimde bir kelamı de asla söz etmedim aslına bakarsanız. Benim yakınımdaki beşerler beni tanırlar ve benim nasıl biri olduğumu bilirler. Sorunun para olmadığını, sevginin ve hürmetin her vakit paranın önüne koyduğumu bilirler. Parayla etkilenecek son beşerim. İnsanların bunu bilmesini isterim.

KUTLAMALARDAKİ ŞARKI

Kutlamalarda sahneye çıktığı müzikle ilgili olarak ise Nwakaeme, şu karşılığı verdi:

Nijerya’da bir arkadaşım yapmıştı. Benimle birebir kasabada yaşayan bir arkadaşım. Arkadaşım benim için yazmıştı. Dikkat edildiyse o müzikte Trabzonspor şampiyon kelamları de geçiyor. Biz çabucak hemen şampiyon olmadan dahi yıllar öncesinde bir dostunuz sizin için bir müzik yapmışsa şampiyon olduktan daha sonra da bu müzikle sahneye çıkmam gerektiğini düşündüm.

Önemli olan şeyin para olması üzere, zira ben bu biçimde bir insan değilim. Sevgi ve hürmetin paradan epeyce daha kıymetli olduğunu biliyorum. Meselemin para olduğunu söyleyenler olmuş. Benim asla parayla bu biçimde bir bağım yok. bu biçimde bir kelamı de asla tabir etmedim esasen. Benim yakınımdaki beşerler beni tanırlar ve benim nasıl biri olduğumu bilirler. Sorunun para olmadığını, sevginin ve hürmetin her vakit paranın önüne koyduğumu bilirler. Parayla etkilenecek son beşerim. İnsanların bunu bilmesini isterim.

KUTLAMALARDAKİ ŞARKI

Kutlamalarda sahneye çıktığı müzikle ilgili olarak ise Nwakaeme, şu karşılığı verdi:

Nijerya’da bir arkadaşım yapmıştı. Benimle birebir kasabada yaşayan bir arkadaşım. Arkadaşım benim için yazmıştı. Dikkat edildiyse o müzikte Trabzonspor şampiyon kelamları de geçiyor. Biz çabucak hemen şampiyon olmadan dahi yıllar öncesinde bir dostunuz sizin için bir müzik yapmışsa şampiyon olduktan daha sonra da bu müzikle sahneye çıkmam gerektiğini düşündüm.