The 100 Konu ve Detayları

Seksenler

Yeni Üye
The 100 Konu ve Detayları
97 yıl sonrasında yeryüzünde insanların ölümüyle sonuçlanan nükleer bir savaş gerçekleşmiştir. Dünya yüzeyi yaşanılmayacak derecede radyasyonla kaplı bir hale gelmiştir.
Hayatta tek kalanlar gezegen yörüngesinde yer alan 12 farklı ülkeye ait istasyonda bulunan insanlardır. Jaha başkanlığında Ark isimli istasyonun oluşturulması için uzay istasyonları birleşir. Kaynakların kıt olması, suç türüne bakılmaksızın 18 yaş üzerindeki suçlular uzaya fırlatılarak ölümle cezalandırılmaktadır. Ark’ın kaynakları zamanla tükenmektedir, yeni yaşam kaynaklarına ihtiyaç artmaktadır.
100 genç mahkûmun dünyaya gönderileceği duyurulur. Yaşam olanak ve durumlarının öğrenilmesi amacıyla eski suçların da bağışlanacağı söylenerek son savaştan önce kurulan içerisinde çokça bozulmayan erzak bulunduğu düşünülen Weather Dağı’nın yakınına eski bir gemiyle gönderilir.
Tahmin edilenin aksine gençler dağın uzağına iner. Geçici bir topluluk kurmak için aralarında mücadele ederler. Ancak sorunlar bunlarla bitmeyecektir. Dünyalılar şeklinde adlandırılan, yeryüzünde nükleer patlama ve radyasyondan kurtularak sağ kalmayı başaran bazı insanlar, Biçiciler adında yamyama dönüşmüş dünyalılar ve dağ adamlarıyla karşı karşıya geleceklerdir.
The 100 Oyuncu ve Karakterler
OyuncuKarakter
Eliza TaylorClarke Griffin
Paige TurcoDr. Abigail “Abby” Griffin
Alycia Debnam CareyLexa
Thomas McDonellFinn Collins
Bob MorleyBellamy Blake
Marie AvgeropoulosOctavia Blake
Lindsey MorganRaven Reyes
Devon BostickJasper Jordan
Ricky WhittleLincoln
Christopher LarkinMonty Green
Henry Ian CusickMarcus Kane
Isaiah WashingtonThelonious Jaha
Eli GoreeWells Jaha
Richard HarmonJohn Murphy
Luisa D’OliveiraEmori
Adina PorterIndra
The 100 Dizisini Nereden İzleyebilirim?
The 100 dizisinin tüm sezonlarına Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.
-