Tabir ortaya çıktı: Ruby’de 2 mümkünlük… Örgüt irtibatı mı var

ahmetbeyler

Yeni Üye
Mesut B., yanında İnci isimli bir bayan ve öteki bir erkek ile 8 Eylül gecesi Beşiktaş Ortaköy’deki cümbüş yeri Ruby’ye geldi. Kapıdaki müdafaalar evvel bu bireyleri yere almak istemedi. Fakat Mesut B., arkadaşlarının esasen içeride olduğunu, doğum günü kutladıklarını söylemiş oldu. İçeriden gelen arkadaşlarının müdahalesiyle de yere alındı ve arkadaşlarına katıldı. Lakin bir süre daha sonra içeride gerginlik yaşanıp arbede çıkınca, müdafaalar tarafınca yerden çıkarıldı. Akabinde yanındaki arkadaşlarıyla yeniden içeri girebilmek için muhafazalarla tartışmaya başladı. İmgeleri basına yansıyan darp olayı işte bu tartışmanın akabinde yaşandı. Mesut B. ve arkadaşları yerin müdafaaları tarafınca bayılana kadar darp edildi. Bu sırada Mesut B.’nin yanındaki İnci isimli bayan da darbelere maruz kaldı.

ÖRGÜT KONTAĞI ARAŞTIRILIYOR

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine bakılırsa, 8 Eylül’de yaşanan bu hadiseden bir süre daha sonra Mesut B.’nin arkadaşları olduğu belirtilen bireyler yerin önündeki müdafaalara silahla saldırdı. Çıkan çatışmada iki taraftan da yaralananlar oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı ve iki taraftan da toplam 9 kişi gözaltına alındı. Toplam 5 kişi tutuklandı. Olayın imgelerinin ortaya çıkmasının akabinde soruşturmada yeni bir dalga daha yaşandı. Yerin muhafazalarından 4 kişi daha gözaltına alındı. E.S. isimli Muhafaza tutuklandı. Başkaları ise mesken hapsine alındı. Olayın yeraltı dünyası örgütleriyle temaslı olduğu kuşkusuyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Örgütlü Kabahatler Ofisi soruşturmayı devraldı.

Bir teze bakılırsa ise olayın asıl niçini ‘eski Sevgili’ sorunuydu. Mesut B.’nin kümesindeki bayanlardan biri yerin muhafazalarından birinin eski sevgilisiydi. Birinci ve asıl gerginlik bu yüzden çıktı. Muhafazalar bu durumun hırsı ve hıncıyla Mesut B.’yi zalimce darp ettiler, bayıldıktan daha sonra da vurmaya devam ettiler. Hürriyet’in ulaştığı bilgilere nazaran Mesut B. çabucak hemen söz vermedi ve şikâyetçi de olmadı.

Ruby isimli gece kulübünde ‘güvenlik gorevlisi’ olarak çalıştığını söyleyen E.S. sözünde o geceyi şöyleki anlattı:

“02.50 sıralarında Mesut B. isimli kişi çalıştığım kulübe geldi. Süratlice içeri girmeye çalıştı. Biz olağanda rezervasyonu olmayan müşterileri içeri almıyoruz. Bize ‘aslına bakarsan arkadaşlarımız içeride, içeri girerken size mi soracağız!’ diye bağırarak yanıt verdi. Alkollü idi. Biz Zeki İ. ile kendisini sakinleştirmeye çalıştık. Kendisi bize ‘hiç bir külfet çıkarmayacağım. Arkadaşlarım içeride, doğum gününü kutlayıp çıkacağım’ dedi. İçeriden gelen arkadaşları kendisine yardım etti ve içeriye girdiler.

‘REFLEKS OLARAK KARŞILIK VERDİK’

5 dakika daha sonra Kadir isimli güvenlik arkadaşım içeride olay çıkardığı için onu dışarı çıkardı. Kendisine bu türlü devam etmesi halinde yardımcı olamayacağımızı kibar bir lisanla söylemiş olduk. Bize cevaben ‘Size ıstırap mı olayım, siz kimsiniz, sizin a…. k.’ formunda kelamlar söylemiş oldu. daha sonrasında Kadir isimli arkadaşıma baş atarak darp etti. ondan sonrasında başka güvenlikler de geldi. Kendisini merdivenlerden indirdik. Kendisine refleks olarak karşılık verdik. Yanındaki İnci isimli bayana rastgele bir darp teşebbüsü olmadı.”