Şimdi Make 1/24'te: Görev hatırlatıcısıyla gözünüzü görevlerde tutun

amerikali

Yeni Üye
Özellikle aile veya FabLab üyeleri aynı takvimi paylaşmıyorsa, Outlook'a ve akıllı telefonlara rağmen unutup durduğunuz bazı görevler vardır. Sorumluluk el değiştirirse çöpü kimin çıkarması veya atölyeyi süpürmesi gerektiğinin izini kaybedebilirsiniz.

ReklamcılıkYazarımız Bernd Heisterkamp, önemli görevlerin artık bu kadar kolay gözden kaçırılmaması için Görev Hatırlatıcısını oluşturdu. ESP32 mikrodenetleyici tarafından kontrol edilen küçük cihaz, önemli bir görevi tamamlama sırasının kimde olduğunu gösteriyor. Bunu yapmak için görev hatırlatıcı, sembollerin farklı renklerde yanmasını sağlamak için NeoPixel LED'leri kullanıyor, bu da eldeki görevi ve onu tamamlaması gereken kişiyi işaret ediyor. Çevrimiçi bir form aracılığıyla yeni görevlerle doldurulabilen bir Google e-tablosu yönetimi devralıyor. ESP32 bunu kendisini karşılaştırmak için kullanır ve ilgili sembole bastığınızda ayrıca bir görevin tamamlandığını bildirir.
Sistem ayrıca sensör kontrolünü kullanarak görevleri kendileri oluşturabilen uydu gibi ek mikro denetleyicilerle genişletilebilir. Bu, örneğin bir bitkinin sulanması gerektiğinde görev hatırlatıcısı aracılığıyla kendisini “bilgilendirmesine” olanak tanır. Yapının nasıl çalıştığını ve bunun için neye ihtiyacınız olduğunu Make 1/24'teki talimatlarda ayrıntılı olarak açıklıyoruz.Make'in 1/24. sayısında konuyla ilgili daha fazla bilgi var.Mevcut marka: Kiosklarda ve çevrimiçi olarak mevcuttur


1/24. Sayıya online olarak ve kiosklardan ulaşabilirsiniz. Aboneliklerimizden birinde dergi zaten posta kutumuzdaydı. Ayrıca Make'i 15 Aralık'a kadar Haberler Shop'tan basılı versiyon veya PDF olarak rahatlıkla sipariş edebilirsiniz. bedava posta. Kitabı dijital olarak okumayı tercih ediyorsanız bunu iOS ve Android uygulamalarımızdan yapabilirsiniz. Make 1/24'ün içindekiler tablosunu da çevrimiçi olarak bulabilirsiniz.


(akf)Haberin Sonu