Kırmızı Kedi Yayınevi bayramı bu görüntüyle kutladı

ahmetbeyler

Yeni Üye
Kırmızı Kedi Yayınevi Ramazan Bayramı’nı 28 Şubat kumpas davası mağdurlarının ailelerinin görüntüsünü paylaşarak kutladı. Kırmızı Kedi paylaştığı görüntüye “28 Şubat kumpasıyla hukuksuz formda mahpusa atılan bütün mağdurların ve ailelerinin bayramını kutluyoruz” notunu düştü.

Barış Terkoğlu ve Sami Menteş’in kaleme aldığı “Size Palavra söylemiş olduler: Çetin Doğan’ın Gözünden 28 Şubat” kitabı için hazırlanan görüntüde mağdurların aileleri şu iletileri verdi:


82 yaşındaki Emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın eşi Nilgün Doğan: Bakalım Türkiye büyük bir yol ayrımında Türkiye tutumunu haktan hukuktan adaletten yana mı koyacak yoksa kurgulanmış kumpas davalarından yana mı? Bu aslında Türkiye’nin geleceğidir.

81 yaşındaki Emekli Orgeneral Fevzi Türkeri’nin eşi Güler Türkeri: 28 Şubat davası başka kumpas davaları üzere düzmece dokümanlarla kurgulanmıştır.

Emekli Korgeneral Vural Avar’ın eşi Tuna Avar: Bizi yargılayan hakim ve savcılar FETÖ’den içeridedir.

Emekli Tümgeneral Erol Özkasnak’ın eşi Reyhan Özkasnak: Ortaya çıkan yeni kanıtlar üzerine AYM’nin hak ihlali sonucunı ve infazın durdurulması sonucunı vermesini ivedilikle ve ümitle beklemekteyiz.

82 yaşındaki Emekli Koramiral Aydan Erol’un oğlu Kaan Erol: Babam ve hala cezaevinde olan arkadaşları Türkiye Cumhuriyeti mahkemesinin belirlediği tarafsız eksperlerin, düzmece olduğunu rapor ettiği biçimde kanıt olarak kabul edilmiş bir CD üzerinden cezaya çarptırılmışlardır.

82 yaşındaki Emekli Korgeneral Hakkı Kılınç’ın oğlu Koray Kılınç: Bir devlet lakin adalet üzerinde yaşayabilir.


81 yaşındaki Emekli Korgeneral Yıldırım Türker’in oğlu Tolga Türker: 28 Şubat davası en temel üniversal hukuk kurallarının uygulanmadığı bir davadır.

Emekli Tümgeneral Cevat Temel Özkaynak’ın kızı Nil Özkaynak: Hala mahpusta bulunan FETÖ mensubu bir savcının geçersiz meczuplarla kurgulayıp açtığı kumpas davası kararında babam ve 13 silah arkadaşı ömür uzunluğu mahpus cezası aldı. Lehte kanıtların değerlendirilemediği bir intikam davasına dönüşmüştür.