Kars’taki menderesler her mevsim hoşluğuyla cezbediyor

dunyadan

Aktif Üye
Kars’taki menderesler her mevsim hoşluğuyla cezbediyor
Kars’ta derelerin oluşturduğu menderesler, her mevsim doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini cezbediyor.

Arpaçay ve Selim ilçelerinde kışın beyaz örtü içinde süzülerek akan dereler, sonbaharda ise sarı ve yeşil tonlar içinde oluşturduğu kıvrımlarla bölgeye güzellik katıyor.

Zengin bitki örtüsü ve akarsu kaynaklarına sahip bölgede oluşan mendereslerin, çayırlarda otlayan büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarla bütünleşmesi güzel manzaralar oluşturuyor.

Doğaseverler de sonbahar mevsiminin kendini hissettirmeye başladığı bugünlerde bölgeye gelerek hem doğa gezintisi yapıyor aynı zamanda doğal güzelliği fotoğraflıyor.

Kıvrım kıvrım akan mendereslerin oluşturduğu güzellikler, drone ile görüntülendi.

Kars’ın Arpaçay ve Selim ilçelerinde kışın beyaz örtü içinde süzülerek akan dereler, sonbaharda ise sarı ve yeşil tonlar içinde oluşturduğu kıvrımlarla bölgeye güzellik katıyor.

“İnsanın saatlerce burada vakit geçiresi geliyor”

Arpaçay’a gezmeye gelen doğasever Ömer Tarsuslu, AA muhabirine, mendereslerin olduğu yere ilk kez geldiğini ve oldukça beğendiğini söylemiş oldu.

Bölgenin, insanı dinlendiren bir doğasının olduğunu ifade eden Tarsuslu, “Bugün Arpaçay ilçesine gezmeye geldim. Tesadüfen burayı fark ettim, ilçeye de sıradan yakınmış. Doğası oldukça güzel, köylerin içinden kıvrılarak geçen bir dere var. Manzarası fazlaca güzel, insanın saatlerce burada vakit geçiresi geliyor.” dedi.

Tarsuslu, mendereslerin geçtiği bölgenin, kentte gezdiği en iyi yerler içinde olduğunu belirterek, “Fotoğraf çektim ve oldukca güzel kareler yakaladım. İnsana huzur veren bir manzarası var, iyi ki de buraya geldim.” diye konuştu.

Köylülerden Recep Kurtbaş da mendereslerin bulunduğu alana ziyaretçilerin sık sık geldiğini anlatarak, “Özellikle de hafta sonları buraya oldukça insan geliyor, buralarda geziyorlar, piknik yapıyorlar. Fotoğraf çekmek için de oldukca geliyorlar, çünkü buranın doğası oldukça güzel.” ifadelerini kullandı.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.