Kan bağışına ayakkabı… Odatv ihale bilgilerina ulaştı… Belediye ne kadar ödedi

ahmetbeyler

Yeni Üye
Gaziantep Valisi Davut Gül, Valilik, Şahinbey Belediyesi ve Türk Kızılay’ı işbirliğinde hayata geçirilen “Kan Bağışı Kampanyası” protokol imza merasimi 10 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirildi.


Şahinbey Belediye Lideri Mehmet Tahmazoğlu, burada yaptığı konuşmada “Bu yıl da kampanyamızı 16 Mayıs Pazartesi günü sabah 08:00’dan gece 21:00’a kadar Demokrasi Meydanında yapacağız. Bu kampanya ile kan bağışında bulunan her vatandaşımıza ödül niteliğinde bir spor ayakkabı ikram ederek kan bağışında bulunmaları için teşvik ve spora dayanak vermiş olacağız.” dedi.Gaziantep’de dün 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda vatandaşlar kan bağışında bulunduktan daha sonra spor ayakkabılarını alarak alandan ayrıldılar.

Uzun kuyrukların oluştuğu kan bağışı kampanyasıyla ilgili Odatv, Şahinbey Belediyesi ile irtibata geçti.

“RAKAMSAL BİLGİM YOK”

Spor ayakkabıların hangi firmadan ve kaç paraya alındığına dair sorumuza karşılık veren Şahinbey Belediyesi Basın Yayın sorumlusu Mustafa Öztürk, “Rakamsal bilgim yok. Daha evvel öğrencilere dağıtılan ayakkabıların birebiri. Öğrencilere spor ayakkabısı armağan ediyoruz her yıl. Bir yıl iki yıl değil.” ifadelerini kullandı.


KARNE ARMAĞANI İÇİN AYAKKABI

Şahinbey Belediyesi Müdürü Mehmet Kemerli, “Her yıl karne armağanı olarak ayakkabı ikram ediyoruz. Verirken bir ihaleye çıkıyoruz. En uygun firmaya veriyoruz. Ayrıyeten mahallî ayakkabı firmamızı desteklemek için de ayakkabı alıyoruz.” diye konuştu.

ODATV İHALEYE ULAŞTI

Odatv’nin edindiği bilgilere göre öğrencilere ve kan bağışı kampanyasında kullanılmak üzere kullanılmak üzere spor ayakkabısı ihalesi 12 Ocak 2022’de yapıldı.

İhaleyi 21 milyon 689 bin 600 liraya FLO Mağazıcılık ve Pazarlama A.Ş kazandı.


FLO’dan 80 bin adet bayan, 80 bin adet de erkek ayakkabısı alındı.

Ayakkabılıların teslimatının ise Ekim ayına kadar süreceği tabir edildi.


Şahinbey Belediye Lideri Mehmet Tahmazoğlu ise son yaptığı bilgilendirmede 5 bin 468 kan bağışı yapıldığını kaydetti.

Uğur Can Biçer