Kahramanmaraş’ta polisi bıçaklayan zanlı silahla vurularak yakalandı

ahmetbeyler

Yeni Üye
Alınan bilgiye nazaran, 112 Acil Davet Merkezi’ne gelen intihar teşebbüsü ihbarı üzerine Karamanlı Mahallesi’ndeki bir meskene polis takımları sevk edildi.

İhbarın temelsiz olduğunun belirlenmesi üzerine meskenden ayrıldıkları sırada polis memurlarından biri bıçakla sırtından yaralandı. Zanlı ise silahla vurularak yakalandı.

Yaralanan polis memuru ile kuşkulu, sıhhat gruplarınca hastaneye kaldırıldı.

SIRTINDAN BIÇAKLADI

Olay yerine gelen Vilayet Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, gazetecilere, 112 Acil Davet Merkezi’ne bir kişinin intihar edeceğine yönelik gelen bilgi üzerine bölgeye Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği takımlarının sevk edildiğini söylemiş oldu.

Ekipler adrese gittiğinde bir kişinin yansısıyla karşılaştığını belirten Cebeloğlu, ihbara bahis olayın olmadığının anlaşılması üzerine ayrılmak üzere olan polis memurlarından birisinin sırtından bıçakla yaralandığını aktardı.

AYAĞINDAN VURULDU

Hastaneye kaldırılan yaralı polisin sıhhat durumunun yeterli olduğunu anlatan Cebeloğlu, şu biçimde devam etti:

“Şüpheli, yaralama olayını gerçekleştirdikten daha sonra meskenin içerisine kaçıyor. Arkadaşlarımız süratle kapıyı kırmak suretiyle içeri giriyor. Meskendeki bayan ve çocukları tahliye ettikleri esnada bir daha kuşkulu şahıs farklı bir odaya geçiyor, kapıyı da kilitliyor. Şüpheliyi almak üzere arkadaşlarımız bu odanın da kapısını kırmak suretiyle içeri girdiklerinde, bıçaklı saldırısına devam ediyor. Hem konutta bulunan aile fertlerine tıpkı vakitte arkadaşlarımıza ziyan vermemesi ismine, maddelerden doğan yetkiyle ayağından vurmak suretiyle şahıs yakalanmıştır. Kuşkulu şahsın da tedavisi devam etmektedir.”

Cebeloğlu, şüphelinin fazlaca sayıda cürümden kaydı olduğunu tabir etti.