Gian Carlo Minardi: “Le Mans’taki Ferrari zaferi geçmişte kaldı”

bilimsel

Üye
Motor sporları dünyasında adını söylemek yeter. Sadece Gian Carlo Mianrdi deyin ve evet ne hakkında ve kiminle konuştuğunuzu söyleyin.

Gian Carlo, Ferrari Le Mans’ta zafer kazandı. Yani?

“Bana hem spor hem de adrenalin konusunda uzun süredir hissetmediğim büyük bir güç verdiğini söylüyorum. Elde edilen sonuçtan memnunum, özellikle Antonello Coletta’nın verdiği kararlar, nasıl olduğu konusunda. bu arabayı o yaptı ve Departmanı nasıl organize etti”.

Le Mans doğaçlama olamaz, özellikle bu yarış Ferrari örneğinde olduğu gibi 50 yıldır kayıpsa.

“Antonello Coletta’ya sorulması gereken soru bu. Bu başarının şefi kesinlikle o: Bu kadar rekabetçi bir araba yapmak için bir yıl hiçbir şey değil, AF Corse ve Ferrari arasında harika bir çalışma senkronizasyonu olduğu açık: peki Amato Ferrari ve Antonello Coletta, geçmiş yılların bir senfonisini nasıl çalacağını bilen iki orkestra şefi, benim gibi Ferrari-Ford veya Ferrari-Porsche savaşlarını da deneyimlemiş, bizi zamanla geçmişe götürmüş ve otomobil üreticileri arasındaki rekabeti yeniden tatmış. tekrar göreceğimizi.”

(halletmek)

Yarışta böyle bir başarının ticari ürün üzerinde ne gibi sonuçları olabilir?

“Eğer tüm otomobil üreticileri bu tür bir rekabete giriyorsa, bunun otomobilin geleceği için bir test alanı olduğu açıktır. üreticiler”.

Ve şimdi? Yakın gelecekte ne beklenebilir?

“Toyota bir dev olmaya devam ediyor, açıkçası biz hep Dayanıklılık dünya şampiyonasından bahsediyoruz. Ferrari’nin bu darbesi bana, gelecekte daha da güzel olacak olan rekabet için de ileriye doğru büyük bir adım gibi görünüyor. on katılımı aşmak ve gerçekten bir dünya otomobil üreticileri şampiyonası haline gelmek ve bu son derece ilginç kategori için bir gelecek görmeye hazırlanıyoruz.”

konular