Eşini çay bahçesinde öldüren koca, barışmak istemiş

ahmetbeyler

Yeni Üye
Olay, dün saat 22.30 sıralarında, İskenderpaşa Mahallesi 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda meydana geldi. ‘Uyuşturucu unsur kullanmak’ hatasından ülkesindeki cezaevinden 4 ay evvel tahliye edilen Elvin Umayev, boşanma kademesindeki eşi Turana Umayev ile ikiz çocuklarının velayeti konusunda görüşmek üzere parkta buluştu.

Trabzon’da Azerbaycan asıllı Turana Umayev (38), parkta çay bahçesinde tartıştığı boşanma etabındaki eşi Elvin Umayev (34) tarafınca tabancayla başından vurularak öldürüldü. Cinayet anı iş yerindeki güvenlik kameralarına yansırken, kuşkulu olaydan daha sonra polis merkezine giderek teslim oldu.
Çift içinde kısa mühlet daha sonra tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle Elvin Umayev, tabancayla Turana Umayev’in başına tek el ateş etti. Oturduğu sandalyede kanlar ortasında kalan bayan hayatını yitirirken, eşi de silahıyla polise teslim oldu. Turana Umayev’in cesedi, olay yeri ve savcılık incelemesi daha sonrası İsimli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Olay anı ise çay bahçesindeki güvenlik kameralarına yansıdı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Gözaltına alınan Elvin Umayev, sorgusunun akabinde çelik yelek giydirilerek adliyeye sevk edildi. Türkiye’ye gelmesinin akabinde yaklaşık 3 aydır Rize’de kız kardeşiyle yaşayan Elvin Umayev’in, birinci tabirinde, barışmak istediği eşinin olay günü olumsuz karşılıklar vermesiyle denetimini kaybettiğini söylemiş olduği öğrenildi. Elvin Umayev’in, “Daha evvel 8-9 defa görüştük, her seferinde yeninden barışıp, birleşme talebimi kabul etmedi. Parkta buluştuk, konuşmak ikna etmek istedim. ‘Çocuklarım beni görmek istiyor’ diyerek, yeni hayat kurmak istedim. Olumsuz cevap verince kontrolümü kaybettim, silahla ateş ettim” dediği açıklandı.

2 çocuk annesi Turana Umayev’in cenazesi de otopsi süreçleri daha sonrası Azerbaycan’a gönderilecek.(DHA)