Elektrikli otomobiller, yerel şarj istasyonları için bonus başlıyor: %80 tasarruf ediyorsunuz. İşte nasıl

bilimsel

Üye
ROMA – Bu yıl elektrikli araç şarj istasyonu kuran veya kurmayı planlayan sürücüler için iyi haber. İş ve Made in Italy Bakanlığı, internet sitesinde yayınladığı duyuruyla, 8 Temmuz Pazartesi günü saat 12:00'den itibaren, maliyetin %80'ine kadar tasarruf sağlayacak olan '2024 yerel şarj istasyonu bonusu'na erişmek için özel çevrimiçi platform üzerinden rezervasyonların başlayacağını duyurdu. Teşvik, bireyler ve apartmanlar (şarj istasyonları veya duvar kutuları gibi) tarafından elektrikli araç şarj altyapısının satın alınması ve kurulması için tasarlanmıştır ve fonlar tükenene kadar ödenmek üzere 2024 için toplam 20 milyon avroluk bir tahsisat öngörmektedir.

1 Ocak 2024'ten itibaren kurulacak şarj altyapısı için rezerve edilebilecek ve aynı altyapının satın alma ve kurulum bedelinin %80'ini kapsayan 'bonus', özel kullanıcılar için en fazla 1.500 avro, talep bir apartman dairesi tarafından yapılırsa 8 bin avro katkı sağlıyor. Esasen, bir şarj istasyonunun maliyetinin 600 ila 1.300 avro arasında olduğu ve buna yaklaşık 300-500 avro kurulum maliyetinin eklenmesi gerektiği düşünüldüğünde, toplam 1.500 avroluk bir masraf üzerine özel bir bireyin karşılayacağı gerçek maliyet yaklaşık 300 avro olacaktır.

Kat mülkiyeti veya gerçek kişi olsun, her konu yalnızca bir başvuruda bulunabilir. Katkı, başvuruların sunulması için son tarihten itibaren 90 gün içinde ödenir ve tutar doğrudan yararlanıcıların cari hesabına yatırılır. Bu nedenle, önceki önlemde olduğu gibi vergi indirimini geri almak için 10 yıllık taksitleri beklemek artık gerekli olmayacaktır. 'Bonus'un şarj altyapısının ''satın alınması ve kurulumu'' için ödendiğini unutmamak önemlidir, katkıya erişmek için kolonun satın alındığını göstermenin yeterli olmayacağını, aynı zamanda kurulumunu belgelemenin de gerekli olacağını unutmamak önemlidir.Konular