DR, kriz önleme operasyonu: tüm modellerin fiyat listeleri azaltıldı

bilimsel

Üye
ROMA – DR Automobiles bunu “kriz karşıtı operasyon” olarak adlandırdı; yani pratikte Molise Grubunun fiyat listelerinde üç bin Euro'nun üzerinde kesintiye yol açan bir girişim. Enerji ve hammadde maliyetlerinin üretim zincirine ve dolayısıyla zaten dörtnala yükselen enflasyonla boğuşan nihai tüketiciye düştüğü, yaşadığımız gibi tarihi bir anda güzel bir tasarruf.

Bu nedenle, DR Automobiles olarak, Grubun dört markasının tüm modellerinin (pikap hariç) liste fiyatlarında indirim yaparak, yeni bir araba satın almak isteyen ancak yüksek maliyetler nedeniyle geri kalan kullanıcılarla buluşmaya karar verdiler. : EVO, DR, Sportequipe ve ICH-X. Son yıllarda, olumsuz sosyoekonomik koşullara rağmen, DR grubu çeşitli çabalarla trendin tersine gitmeyi ve tüm üretim ve dağıtım sürecinin maliyetlerini optimize etmeyi başardı.

Bu müdahaleler sayesinde şirket rekabet avantajı elde etmeyi başardı ancak DR Automobiles bunu tüketicilerin yararına yeni bir fırsata dönüştürmek istedi. Genel merkezde bunun altını çiziyorlar: “Bu, toplumsal değer taşımayı amaçlayan ve her zaman tamamen “müşteri odaklı” bir misyonun sonucu olan önemli bir seçimdi. Başlangıçtan bu yana aslında DR'nin temel taşlarıydı. Arabalarının sürekli teknolojik ve niteliksel olarak iyileştirilmesi, sürekli stilistik araştırmalar yapılması ama hepsinden önemlisi son müşteriye yönelik bir ticari politika olmuştur.

DR grubunun pazar arabalarını tek bir versiyonda, standart olarak tam opsiyonel ekstralarla birlikte, hiçbir kötü sürprizi asla saklamayan net, şeffaf bir fiyatla sunması tesadüf değildir. örneğin, Grubun ikonik ve her zaman en çok satan modeli olan DR 5.0'ın fiyatı 21.900 Euro'dan 19.900 Euro'ya çıkarken, Sportequipe 6'nın fiyatı 3.100 Euro'luk indirimle 38.000 Euro'dan 34.900 Euro'ya düşüyor. Ve yine markanın amiral gemisi DR 6.0'ın fiyatı 27.900'den 25.900 Euro'ya, serinin en üst modellerinden biri olan EVO 5'in fiyatı ise 19.900'den 17.300 Euro'ya çıkıyor.