Bakan Soylu: O denli bir darbe vuracağız ki

ahmetbeyler

Yeni Üye
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde vatandaşlarla iftarda bir ortaya geldi. Programa, AFAD Lideri Yunus Sezer, Kastamonu Valisi Avni Çakır, Kastamonu Belediye Lideri Galip Vidinlioğlu, Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı, Abana Kaymakamı Salih Ağar da katıldı. Türkiye’deki en büyük afetlerden birisinin 11 Ağustos 2021 tarihinde meydana gelen sel olduğunu belirten Bakan Soylu iftardaki konuşmasında “Sel felaketinin yaralarını bir arada sardık. Ortamıza nifak sokmadık, birlikte adım attık, Allah sizlerden razı olsun, ferasetinizle, aklıselimliğinizle, metanetinizle, devletimize olan itimadınızla bu afetin altından bir arada kalktık” tabirlerini kullandı.

‘BUNLARI PERİŞAN EDECEĞİZ’

Terörle uğraş çalışmalarına ait de konuşan Soylu, şunları söylemiş oldu:

“Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı 29 Ekim 2023 tarihinde, bir kardeşiniz olarak söylüyorum, Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşı olarak söylüyorum, bu ülkede terör örgütünün, etrafımızdaki coğrafyada, terör örgütünün ismini andırmayacak, içerde de dışarda da onu büsbütün silecek bir anlayışı başlatıyoruz. Cumhurbaşkanımız dedi ki; ‘Kandil’i de başlarına yıkacağız, Suriye’deki terör yuvalarını da başlarına yıkacağız.’ Geliyor gelmekte olan, bunları perişan edeceğiz. Bizden daha sonraki jenerasyonlar terör örgütü görmeyecek. Huzur, kardeşlik, yükselme, zenginlik, büyük ve kuvvetli Türkiye bilecek. Çok külfet çektik, hayli maliyet ödedik, hayli evlatlarımızı ay yıldızlı bayraklarla toprağa gönderdik. İnşallah o denli bir darbe vuracağız ki bellerini doğrultamayacaklar. Onun için dualarınızı bekliyoruz.” (DHA)

Odatv.com