Bahçeli gönderdi, Kılıçdaroğlu kandilleri yaktı

ahmetbeyler

Yeni Üye
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, elektriklerinin kesilmesi üzerine eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte konutunda kandil ışığında kameraların karşısına geçti.

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir avuç holding ceplerini dolduracak diye memleketimizin onurlu insanları fakirliğe sürükleniyor. Söyleyeceklerim, halkın bu adaletsiz sisteme karşı yükselttiği sestir” dedi.

Kılıçdaroğlu “Eşimle birlikte bir hafta boyunca bu karanlıkta kalacağız. Tereddüt ediyor muyuz asla. Ben ne ağzında gümüş kaşıkla doğdum ne de saraylarda yaşadım” sözlerini kullandı.

KANDİLİ BAHÇELİ Mİ GÖNDERDİ

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kandil ışığında yaptığı açıklama akıllara MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin MHP parti teşilatlarına verdiği “Kılıçdaroğlu’na kandil gönderin” talimatını getirdi.

Pekala, Kılıçdaroğlu’nun önündeki kandil Devlet Bahçeli’nin gönderdiği kandillerden biri miydi?

Bu sorunun cevabı için CHP Genel Lider Başdanışmanı ve Parti Meclis Üyesi Deniz Demir’e ulaştık.

Deniz Demir Odatv’ye yaptığı açıklamada şunları söylemiş oldu:

“Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun önündeki kandil Devlet Bahçeli’nin gönderdiği kandillerden biri değil. Bahçeli’nin gönderdiği kandiller partinin genel merkez binasında.”

NE OLMUŞTU

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu 9 Şubat’ta yaptığı açıklamada, artırımlar geri çekilene kadar elektrik faturasını ödemeyeceğini söz ederek, “Erdoğan 31 Aralık’ta imzaladığı artırımları geri çekinceye kadar ben bugünden itibaren gelecek hiç bir elektrik faturamı ödemeyeceğim. Bu da bu biçimde biline” dedi.

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun faturasını ödemeyeceğini açıklaması üzerine MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, ”Karanlıkta kalmasına gönlüm razı olmuyor” diyerek 81 vilayet teşkilatına ”Kılıçdaroğlu’na bir kandil göndererek aydınlanmasına yardımcı olmasını bekliyor” talimatını verdiğini deklare etti.

Devlet Bahçeli’nin talimatı üzerine MHP vilayet teşkilatları CHP başkanı Kılıçdaroğlu’na kandil göndermişti.

Ersin Eroğlu